pretlak

Pracovné ponukyFreelanceriFirmyCenníkMagazínNOVÉ

Go back Späť
Aktuality

Súboj rivalov: Burger King a McDonald's v novom šate

Tomáš Nagy, 23.2.2021

Zdroj: Burger King / McDonald's

Prvé dva mesiace roku 2021 boli na novinky v našej brandži celkom plodné. Aj keď pandémia veľa vecí spomalila, niektorým však určila nový smer. Úplne novú kapitolu započali aj dva fastfoodové 🍔 🍟 giganty Burger King a McDonald’s, ktorí začiatkom roka, respektívne pred týždňom predstavili svoje nové obaly, či dokonca celú identitu.


Burger King

Začnime Burger Kingom, ktorý svoj „nový odev“ predstavil hneď začiatkom januára. Nezmenili len svoj obalový dizajn, ale rovno aj logo. To sa dočkalo zmeny po viac ako 20 rokov, no inšpiráciu čerpali z ich loga zo 60. rokov.

So zmenou loga prišiel aj nový font Flame od Colophon Foundry, ktorý vychádza priamo z tvarov ich produktov. Krásne vynikne tiež úplne nová a bohatá farebná paleta.

Zdroj: Burger King
Zdroj: Burger King

Za kreatívou stojí interný tím Burger Kingu v spolupráci s agentúrou JKR New York. Spoločne na tom pracovali viac ako dva roky. Výstupom je teda komplexný nový vizuálny systém, ktorý v sebe zahŕňa nielen spomínané logo a obaly a font, ale aj nový vizuál prevádzok, uniformy pre zamestnancov či balík ilustrácií z dielne ilustrátorského dua Cachete Jack, ktoré bude Burger King používať v komunikácii naprieč všetkými kanálmi.

Zdroj: Burger King
Zdroj: Cachetejack
Zdroj: Burger King
Zdroj: Burger King
Zdroj: Burger King
Zdroj: Burger King

Nový vizuál už cítiť na oficiálnom webe, či kanáloch na sociálnych sieťach. Bude však trvať niekoľko rokov, kým sa dostane do všetkých takmer 19 000 prevádzok po celom svete.

Zdroj: Burger King
Zdroj: Burger King

McDonald’s

Timing veľkej zmeny si dokonalo naplánoval aj odveký rival Burger Kingu – McDonald’s. Len nedávno predstavila značka vizuál nových obalov, v ktorých dominuje ilustrácia a hravosť.

Globálnu zmenu v obalovom dizajne dostala na starosť brandingová agentúra Pearlfisher.

Zdroj: Pearlfisher
Zdroj: Pearlfisher
Zdroj: Pearlfisher
Zdroj: McDonald’s

Dôležitým momentom pri tvorbe nového obalového systému bola zrozumiteľnosť, aby dávala zmysel a fungoval naprieč všetkými krajinami. Taktiež sa myslelo aj na zapamätateľnosť a prepojenie obalu a produktu.

Hlavným motívom všetkých obalov sú ilustrácie, ktoré znázorňujú hravým spôsobom prísadu daného nápoja či jedla. Od žĺtka na McMuffine až po mäso a syr v prípade BigMac-u.

Do dvoch rokov by mali byť nové obaly dostupné po celom svete.

Zdroj: McDonald’s
Zdroj: Pearlfisher

Tak čo, si tím Burger King alebo McDonald’s?

Navrch stránky To top