WebSupport

LINUX ADMINISTRATOR

FormaFull-time

Plat1800 — 3000 €

ÚroveňSenior ⭐️⭐️⭐️

Pridané16.04.2021

Internet je plný príležitostí. My sme na ňom vyrástli, a tak ho dokonale poznáme. Preto radi ukážeme a uľahčíme cestu úplne každému, kto sa rozhodne vydať do online sveta.

V oblasti hostingu sme sa prepracovali medzi lídrov stredoeurópskeho regiónu. V roku 2021 značku Websupport posilnili spoločnosti, pred tým známe ako ACTIVE 24, EZIT, Magyar hosting, Tárhelypark, Loopia.rs a Webonic. Výsledky, ktoré sme za 20 rokov fungovania dosiahli, hovoria sami za seba.

Patríme pod krídla Loopia Group, európskej skupiny inovatívnych hostingových a webových spoločností, ktorá pôsobí hlavne vo Švédsku, Fínsku, Česku, Maďarsku a na Slovensku. Držíme krok s najlepšími na svete.

Náplň práce

Chcel by si mať pod palcom stovky “terabajtov” dát, niekoľko tisíc výpočtových jadier a sieť, kde tečú dáta aj po 40GBit/s linkách? Poď s nami rozvíjať (nielen) slovenský online svet. Hľadáme skúseného systémového admina, ktorý nám pomôže rozvíjať našu infraštruktúru.

AKO BUDE VYZERAŤ TVOJ TÝŽDEŇ V PRÁCI?

Naše systémy mali cez víkend menší výpadok. Hneď sa teda pustíš do hľadanie príčiny spolu s administrátormi a vyriešiš ju v ideálnom prípade tak, aby sa už neopakovala. Interne všetky incidenty zaznamenávame do JIRA ticketov.
Cieľom je mať bezproblémové systémy bez nutnosti akéhokoľvek zásahu.

Dnes sa aktívne venuješ činnostiam pre zlepšenie existujúcich riešení - či už našich interných alebo tých privátnych pre našich veľkých zákazníkov. Vzdelávaš sa, učíš kolegov, pozrieš sa do našich datacentier, prípadne sa stretneš s partnermi pri riešení veľkých projektov. Očakávame od teba, že sám prichádzaš s návrhmi ako zlepšiť infraštruktúru a služby pre našich klientov. Radi tvoje nápady podporíme.

Prevádzkujeme systémy v drvivej väčšine na platforme Ubuntu LTS spravované config manažmentom SaltStack. Naše virtuálne servery bežia na platforme OpenStack. V tomto prostredí sa cítiš kao ryba vo vode a rád/rada oboznámiš so všetkými technickými riešeniami aj menej skúsených kolegov.

Tvojou hlavnou náplňou práce bude rozvoj infraštruktúry tak, aby zodpovedala dynamickému rastu spoločnosti, prílevu nových zákazníkov a novým produktom. Náš recept na úspech, ktorý budeš s nami vylepšovať, je založený na nasledovných technológiách:

  • webhosting -> Ubuntu LTS + nginx, apache, php, MySQL, MariaDB, PostgreSQL, ZFS, LXC, LXD
  • mailhosting -> postfix, dovecot, Rspamd, Halon, IceWarp
  • cloud -> OpenStack, OpenvSwitch, RabbitMQ, Docker, Docker Swarm, Redis, Galera cluster, gitlab CI
  • dns -> KnotDNS, bind, PowerDNS
  • infraštruktúru spravujeme SaltStack-om, monitorujeme Zabbix-om a naviazaná na naše systémy je pomocou Python scriptov

Starať sa budeš aj o:

  • veľký webový cluster, ktorý voláme IT1.3
  • viac ako 200 serverov, 400 kusov cpu, 3200 fyzických jadier/6400 logickych jadier, 30+ TB RAM, 400 TB RAW SSD diskovej kapacity
  • databázovy cluster
  • mailové servery a load balancery
  • architektúru pre OpenStack a virtuálne servery
  • interné systémy a aplikacie v Docker kontajneroch
  • privátne riešenia na mieru pre našich zákazníkov
  • súborový systém ZFS, vďaka ktorému máme excelentnú kontrolu nad zálohami a disaster-recovery riešeniami

Požiadavky

OČAKÁVAME OD TEBA

  • pojmy ako hosting, web server, virtuálny server, storage sú pre teba samozrejmosť
  • máš aspoň 5-ročné skúsenosti so správou linuxovych serverov a infrašktruktúry, počas ktorých si popri prebdených nociach na dohľadoch nadobudol/-la hĺbkové znalosti, v technologiách ktoré používame aj my. Samozrejme, neočakávame, že budeš odborník na všetko (toto dopísala HRistka, aby si sa nezľakol/-la)
  • zvládaš konfiguráciu LAMP, reverzných proxy, MySQL serverov; vieš, čo je RAID, LVM, aký je rozdiel medzi RAID, zálohou a snapshotom
  • dobrý teoretický základ toho ako do hĺbky funguje OS Linux bez ohľadu na distribúcie a spôsob použitia, sám si rozbehal LFS, Gentoo, ArchLinux alebo *BSD
    konfiguroval si už riešenie, kde je cluster alebo aspoň vieš aké sú jeho výhody a nevýhody
  • rád používaš git, config management, bash
  • napriek svojej seniorite nechceš zaspať na vavrínoch a rád/rada sa neustále učíš; zároveň máš ochotu a schopnosti odovzdávať svoje znalosti mladším kolegom
  • si vyzbrojený dobrou angličtinou a nebojíš sa ju použiť

Ponúkame

OČAKÁVAJ OD NÁS
Podporu skúseného tímu: kolegov, ktorí ťa radi naučia čokoľvek v čom sa necítiš komfortne a pomôžu ti rozvíjať tvoje najlepšie “ja”
Dôveru v tvoje schopnosti: priestor pre tvoj názor a diskusie nad riešeniami systémov, návrhy veľkých architektúr a ich samotnú implementáciu
Príležitosť rásť: možnosť chodiť na prednášky a konferencie po svete, či už ako účastník alebo aj ako prednášajúci, príležitosť študovať jazyky, interné vzdelávanie, workshopy
Priestor pre seba: Multisport karta, 6 dní dovolenky navyše a možnosť home officu, Multisport karta pre tvojho športového ducha
Cooltúru: hackathony, grilovačky, raňajky, vianočný žúr a aktivity s Tvojím tímom, k tomu kreatívne cool priestory s občerstvením, terasou, masážami či workout systémom