News and Media Holding

Data Analyst (Google, Big-data)

MestoRemote

FormaFull-time

Platod 2800 €

TypFaktúra

ÚroveňSenior ⭐️⭐️⭐️

Pridané10.09.2021

News and Media Holding je najväčšou slovenskou multimediálnou spoločnosťou.
Do nášho portfólia patrí najširšia škála printových a online titulov, akými sú napríklad TREND, PLUS 7 DNÍ, EMMA, EVA, Centrum.sk, medialne.sk.

Náplň práce

Tvojou úlohou bude starať sa o zber dát na celom našom digitálnom portfóliu a spolupracovať s programátormi a dátovým teamom na budovaní BigData architektúry. Budeš sa podieľať na analýzach "user journey" na našich weboch a vyhodnocovať ich správanie. Na zodpovednosť budeš mať údržbu GTM a denno-dennú prácu s Google Analytics.

Znalosť SQL bude pre teba veľmi potrebná na to, aby si dokázal overiť správnosť uložených dát (ktorých zbieranie si v GTM nastavil) v našom BigData storage v Amazone v Athene (postupne v Big Query v GCP).

Budeš sa podieľať na prechode nášho dátového projektu z Amazonu do Google Cloud Platform, kde tvoje miesto bude pri zbere dát, nastavovaní parametrov, GTM a prepojení s Google Analytics 4, na ktorom budeš dlhodobo pracovať. Nakoľko sme najväčší publisherský dom na Slovensku, dostaneš sa pri implementáciách do kontaktu priamo s ľuďmi z Googlu.

AKO BUDÚ VYZERAŤ TVOJE ÚLOHY POČAS DŇA?
Tvojou hlavnou úlohou bude rozvoj a údržba dátovej infraštruktúry pri zbere dát priamo na weboch. Tj. údržba GTM a zber rôznych eventov vyvolaných užívateľmi na našich weboch a ich následná interpretácia v Google Analytics alebo v našom event based BigData storage.
Budeš pracovať s custom parametrami a dimenziami v Google Analytics a budeš hlavný GURU na oddelení pre prácu s týmto nástrojom.
Čaká ťa úzka spolupráca s produktovým oddelením na vytváraní analýz a úpravách GTM/GA a preberanie zadania od Dátového inžiniera.
Naskytne sa ti veľká príležitosť s prácou s novým GA4 a Google Cloud Platform službami v spolupráci s externými odborníkmi, ktorí sú špičkou v obore.
Budeš vyťahovať dáta z našej BigData databázy (Amazon Athena, neskôr GCP BigQuery) a tvoriť potrebné analýzy. Ak sa v danej oblasti neorientuješ, očakávame vôľu naučiť sa a stať sa SQL guru.

Požiadavky

Google Analytics a GTM sú absolútne must have, musíš to poznať odpredu aj odzadu.
Máš aspoň 2 ročné skúsenosti na pozícii, kde si aktívne pracoval s GA a GTM.
Ovládaš základnú prácu s Excelom/Google Sheets na účely reportingu.
Stretol si sa s SQL a vieš ho používať.
"Pričuchol" si k skriptovaniu/programovaniu. V prípade, že nie, si ochotný to zmeniť.
Máš akékoľvek skúsenosti s Cloudovými riešeniami a BigData storage-mi.
Si vyzbrojený dobrou náladou a nápadmi.

Ponúkame

OČAKÁVAJ OD NÁS
Školenie do Google Cloud Platform a Google Analytics 4 priamo od Google s certifikátom.
Priateľský kolektív a ochotu dohodnúť sa v akejkoľvek situácii.
Podporu teamu skúsených kolegov (spolupráce s externými firmami, ktoré sú špičkou v obore).
Kolegu priamo pod tebou na pomoc s rutinnými vecami.
Flexibilný pracovný čas a možnosť práce trvalo na homeoffice.
Flexibilný pracovný úväzok, hľadáme full-time človeka, ale všetko je vecou dohody.

PODPORUJEME
Zúčastňujeme sa akcií ako napríklad Do práce na bicykli, Naše Mesto.

ZÁLEŽÍ NÁM NA ZDRAVÍ
Prispievame na ročnú starostlivosť v poliklinikách ProCare, vďaka MultiSport karte navštevujú športové a wellness zariadenia. Do práce chodia na bicykli, ktoré si zaparkujú v našej bicyklárni so sprchou.

A VEĽA INÉHO
Program Kolega odporúča kolegu. VIP zľavy na HEJ.sk a v lekárňach Dr. Max. Zľavy z ročného predplatného našich titulov. Relax zóny, kde sú dostupné všetky naše časopisy. Káva, čaje a barely s vodou sú už samozrejmosť :)