Martinus

Martinus hľadá človeka na projekty marketingu a marketing projektov

FormaFull-time

Platod 1300 €

TypTPP

Úroveň

Pridané27.11.2021

Martinus a FOXFORD je veľká partia nadšených a sem-tam uletených ľudí s opakujúcimi sa diagnózami – knihomoľ či kávoľub. Zároveň je Martinus najväčší internetový obchod a druhé najväčšie kníhkupectvo na Slovensku. Okrem internetového obchodu Martinus.sk a Martinus.cz je jeho súčasťou aj sieť krásnych kamenných kníhkupectiev a kníhkaviarní.

Veľkosť však nikdy nebola hlavným cieľom Martinusu. Jedným z jeho cieľov je byť najlepší pre svojich zákazníkov, pre ľudí, ktorí s ním spolupracujú a denno-denne prinášať tisícky malých i veľkých príbehov, ktoré robia deň krajším. Ďalším dlhodobým cieľom Martinusu je pomáhať svojmu okoliu a priespievať k tomu, aby bolo Slovensko lepším miestom na život. Robí to prostredníctvom podpory čítania u mladých ľudí (projekt Krajina čitateľov), podpory začínajúcich podnikateľov, mentorovaním start-upov či priamou finančnou podporou organizácií ako Dobrý Anjel či Liga proti rakovine.

Náplň práce

Na naše marketingové oddelenie hľadáme projektovo zdatného človeka, ktorý nám pomôže skrotiť chaos, aký vie vzniknúť, keď sa na jednom mieste stretne veľa kreatívnych ľudí, ktorí žijú svojou prácou. Niekoho, kto dokáže pretaviť nápady do projektu, ktorý má hlavu, pätu a dodržané deadliny. Tým sa to však nekončí! Keď sme dumali nad tým, ktoré komunikačné a marketingové piliere potrebujeme vystužiť, nakreslili sme si priestor pre človeka, ktorý nám pomôže svojimi skúsenosťami v oblasti vzťahov s médiami a verejnosťou.

Pozrime sa na to podrobnejšie:

Potreboval ťa G.R.R. Martin už pred desiatimi rokmi?
Sme Martinus, sme knihomoli a sme na to hrdí! :-) Takže o potrebe lásky ku knihám ani nejdeme hovoriť, tú berieme ako samozrejmosť. Určite však bude pre nás dôležité, aby náš nový kolega alebo kolegyňa zvládal riadenie projektov od prvotného nápadu až po úspešné spustenie. Zároveň sa v tomto momente trochu ošívaš, lebo vieš, že dobrý projekt sa nekončí spustením, ale vyhodnotením a zdieľaním poznatkov s kolegami - paráda, práve takúto skúsenosť a samostatnosť hľadáme!

Čo je tajnou zbraňou Martinusu?
Len máločo je v Martinuse dôležitejšie ako medziľudské vzťahy. Dokonca si trúfame povedať, že je to to najdôležitejšie, lebo práve ony nám umožňujú tešiť sa z našej práce a udržiavať si chuť na neustále vymýšľanie niečoho nového. Preto medzi seba opäť nehľadáme len kolegu alebo kolegyňu, ale aj nového kamaráta či kamarátku. Niekoho, kto s nami bude zdieľať náš zmysel pre humor, naše záujmy a naše presvedčenie, že knihy robia svet lepším miestom. Niekoho, kto nám aj tikajúce deadliny pripomenie tak, že sa na ne budeme vlastne tešiť :-)

(Π.a)=?
Jedným dychom však musíme dodať, že v tomto prípade pre nás bude dôležité, aby naša nová posila zvládala nielen vzťahy medziľudské, ale aj tie „verejné“, v odbornom žargóne ukryté pod skratkou PR. Potrebuje mať preto prehľad v médiách, musí vedieť pripraviť tlačovú správu, ktorá rozbúcha aj srdce žurnalistu, ktorý už čítal takmer všetko. A navyše neváha svoj prehľad uplatniť aj v alchymistickej oblasti mediálneho plánovania a bude náš spoľahlivý kontakt pre spoluprácu s mediálnou agentúrou. PR sa však samozrejme nekončí pri media relations, takže možno nám dokážeš priniesť viac, než sa v tejto chvíli sami odvážime žiadať :-)

Podujmeš sa na podujatia?
Organizačný talent by bola škoda nevyužiť naplno, preto bude mať náš nový kolega alebo kolegyňa na starosti aj organizáciu a koordináciu martinusáckych podujatí. V časoch, keď svet nebojuje s pandémiou, sú to udalosti ako naša účasť na festivale Pohoda, na veľtrhu Bibliotéka, ale aj knižné besedy, autogramiády, krsty a všetky ostatné radostné stretnutia, ktoré sa dejú v knižnom svete. Dnešná doba hromadným podujatiam nepraje, ale ty sa už iste nevieš dočkať, kedy im znovu priať začne!

Stále sa vidíš v našom zrkadle? Tak sa neboj urobiť prvý krok :-)
Navrhujeme, že si to nebudeme veľmi komplikovať. Stačí, ak nás presvedčíš, aby sme ťa pozvali do ďalšieho kola. Chceli by sme od teba niečo ako motivačný list. Mal by nám vysvetliť tvoju motiváciu (ako napovedá názov takého listu), no zároveň motivovať i nás - aby sme s tebou rátali pri ďalšom výbere. Takže je to vlastne Dvojmotivačný list podľa vzoru Trojčarodejníckeho turnaja :-)

Na presnej forme nezáleží, ale prosím, prosím, skús nám ukázať efektivitu formulovania myšlienok do formátu A4 alebo max. niekoľkých minút, ak sa rozhodneš pre iný formát ako písomný. Čas máš do 12 .12. 2021 (nech sa to dobre pamätá) a posledné pravidlo - deadline v tomto prípade nepredstavuje termín, keď sa na projekte už naozaj začína pracovať. Tentoraz je hranicou, ktorá sa nedá ani posúvať, ani prekračovať, dobre? :-)

Požiadavky

  • si medior+ v oblasti marketingu a PR
  • projektové riadenie je tvoja druhá prirodzenosť
  • martinusáčtinu aj spisovnú slovenčinu máš na úrovni P.O. Hviezdoslava (prípadne Štúra, ale pán Hviezdoslav mal nedávno výročie)
  • prechovávaš hlbokú lásku ku knihám

Ponúkame

  • Skvelý kolektív
  • Flexibilný pracovný čas a homeoffice
  • Štipendium na vlastné vzdelávanie
  • Zamestnaneckú zľavu na knižný aj neknižný tovar
  • Príležitosť robiť na super projektoch a rásť spolu s nami :)
    Držíme palce a tešíme sa na teba! 😉