Martinus

Hľadá sa prvý MARKETÉR, ktorý si prizná, že nevie všetko! Ale chcel by.

FormaFull-time

Platod 1000 €

TypTPP

Úroveň

Pridané23.07.2021

Martinus a FOXFORD je veľká partia nadšených a sem-tam uletených ľudí s opakujúcimi sa diagnózami – knihomoľ či kávoľub. Zároveň je Martinus najväčší internetový obchod a druhé najväčšie kníhkupectvo na Slovensku. Okrem internetového obchodu Martinus.sk a Martinus.cz je jeho súčasťou aj sieť krásnych kamenných kníhkupectiev a kníhkaviarní.

Veľkosť však nikdy nebola hlavným cieľom Martinusu. Jedným z jeho cieľov je byť najlepší pre svojich zákazníkov, pre ľudí, ktorí s ním spolupracujú a denno-denne prinášať tisícky malých i veľkých príbehov, ktoré robia deň krajším. Ďalším dlhodobým cieľom Martinusu je pomáhať svojmu okoliu a priespievať k tomu, aby bolo Slovensko lepším miestom na život. Robí to prostredníctvom podpory čítania u mladých ľudí (projekt Krajina čitateľov), podpory začínajúcich podnikateľov, mentorovaním start-upov či priamou finančnou podporou organizácií ako Dobrý Anjel či Liga proti rakovine.

Náplň práce

Na marketingové oddelenie Martinusu hľadáme človeka, ktorý si už omočil nôžku v oceáne marketingu a reklamy, ale dlhé plavby na jeho rozbúrených vodách ho ešte len čakajú. Ak máš práve ty chuť a odhodlanie stať sa členom našej posádky, tak čítaj ďalej, možno práve ty budeš naším marketingovým plavčíkom! :-)

A keďže v Martinuse máme štyri základné hodnoty, ktorými sa riadime, poďme sa pozrieť, ako sa premietajú do tejto pozície:

Vášeň

  • Vášeň ku knihám a vášeň k marketingu. Áno, aj na knihy sa dá pozerať len ako na tovar, ale úprimne? To sme nikdy nedokázali. Knihy sú pre nás niečo viac a sme presvedčení, že ak by si to nemal mať rovnako, tak to nebude fungovať. A vášeň k marketingu? V tomto prípade úplne stačí. Rátame s tým, že hľadáme človeka, ktorý má síce nejaké tie základné znalosti v tejto oblasti (napríklad zo školy), ale zatiaľ si ich ešte v praxi veľmi nevyskúšal. Nedostatok skúseností by ale mala nahradzovať práve tá vášeň. :-)
    Človečina
  • Hľadáme nielen kolegu či kolegyňu, ale aj kamaráta na rovnakej vlnovej dĺžke. Niekoho, s kým si budeme rozumieť a komu nebudeme musieť vysvetľovať, ako komunikovať aj v mene Martinusu, pretože to má v krvi.
    Wow
  • Píšeš texty, pri ktorých si ľudia povedia, že wow?! Rozhodne to je výhoda, ale v tomto prípade nám ide aj o tvoju schopnosť nadchnúť sa pre projekt a pretaviť toto nadšenie do jeho dotiahnutia do úplného konca. A nič nám nespôsobuje väčšie wow ako samostatnosť a proaktivita. :-)
    Stále lepší
  • Hodnota spomenutá síce ako posledná, ale pre túto pozíciu rovnako dôležitá ako ostatné. Lebo v tomto prípade naozaj hľadáme niekoho, kto má síce zatiaľ len základy, ale nechýba mu odhodlanie a chuť na nich budovať niečo veľké. Poskytneme ti podmienky na ďalší profesný rast a budeme robiť všetko preto, aby sa z teba stal skvelý marketér/marketérka, ale zároveň od teba budeme chcieť, aby sa tak naozaj dialo.
    Je nám úplne jasné, že z tohto opisu sa len ťažko predstavuje, čo bude vlastne náplňou tvojej práce. Lebo odpoveď je… všetko!:-) Môže to byť čokoľvek, čo sa práve deje na našom oddelení - od zvažovania sponzoringov, cez organizáciu výroby merchu, zháňanie produktového fotografa až po vedenie menších projektov. Jediná stálica v tvojej práci bude rozmanitosť. Môže byť?

Požiadavky

Zaujali sme ťa? Tak sa predaj! :-)

  • Na úvod potrebujeme vlastne len jednu vec - dozvedieť sa niečo o tebe. Prečo práve Martinus, čo ťa baví, čo sú tvoje silné stránky a tak. Áno, áno, snažíme sa tak jemne naznačiť, že by sme od teba chceli motivačný list. A CV. Je to smutné, ale je to tak. Ale! Zároveň je to vlastne dobrá správa, lebo máš celú jednu A4 (maximálne!) na urobenie dojmu. A správny marketér sa v robení dojmu priam vyžíva, no nie? 😉

Ponúkame

  • skvelý tím a priateľskú atmosféru
  • veľkú slobodu a flexibilitu (ktorá je ale spojená so zodpovednosťou)
  • zamestnaneckú zľavovú kartičku (na knihy a kávičku)
  • darčekové poukážky (narodeninové, letné, vianočné)
  • štipendium na rozvoj a vzdelávanie
  • multisport kartičku
  • bonus pri uzavretí manželstva, narodení dieťaťa
    a iné...