Folk & Milk Studios

Senior Editor / Editor in Chief

MestoRemote

FormaFreelance

Platod 1700 €

TypFaktúra

ÚroveňMid ⭐️⭐️

Pridané01.02.2022

Milk tvorí stratégiu, dizajn a zmysluplný obsah pre lokálne aj medzinárodné firmy a organizácie. Sme kolektív dizajnérov/iek, umelcov/kýň, stratégov/ičiek a visual storytellerov/iek.

Náplň práce

Vo Folk & Milk tvoríme kvalitný a zmysluplný obsah pre medzinárodné značky. Hľadáme skúseného Editora, ktorý by nám pomohol zastrešiť tvorbu obsahu na našich projektoch.

Potrebujeme niekoho, kto pochopí potreby klientov a pretaví ich do tém, ktoré budú zaujímavé pre publiká našich online magazínov. Hľadáme detailistu, ktorý dokáže rozlišovať podstatné a nepodstatné informácie, pozná cieľovku a vie sa jej prispôsobiť (od je očakávaní, až po tone of voice). Dokáže zmanažovať tím ľudí, s ktorými spolupracuje, komunikovať s klientom a prichádzať s návrhmi alternatív/riešení, ktoré vypadnú z procesu produkcie. Nehľadáme skvelého writera, skôr človeka, ktorý dokáže online magazín “šoférovať” ako celok, rozpozná jeho možnosti a udrží úroveň kvality.

Náplň práce

  • Spolupráca pri vytváraní edičného plánu a vedenie redakčných porád
  • Príprava a spracovanie odsúhlasených tém po dohode s klientom
  • Briefovanie interných aj externých writerov
  • Manažovanie produkcií článkov - nastavovanie, sledovanie a dodržiavanie deadlines
  • Editing obsahu prichádzajúci od writerov, jeho úprava tak, aby zodpovedal nastavenej stratégii a message-u
  • Konzultácia obsahu s ľuďmi zodpovedajúcimi za vizuál a spolupráca s distribučným manažérom na socials
  • Príprava newsletterov

Požiadavky

  • Schopnosť porozumieť náročnejšiemu obsahu (napríklad o zdraví) a odovzdať ho čitateľovi pútavou a zjednodušenou formou
  • Základný writerský skillset - gramatika, syntax, delenie textu na zmysluplné časti, tvorba nadpisov, perexov, atd.
  • Cit pre brand a jeho uplatňovanie v konkrétnych formátoch článkov (prirodzené spájanie tém a brandu v jednotlivých výstupoch)
  • Zodpovednosť, samostatnosť a zmysel pre detail
  • Reálna skúsenosť s fungovaním redakcie a jej vedenia, prípadne s obsahovým marketingom
  • Skúsenosť s manažmentom malého tímu

Ponúkame

  • Prácu na online magazínoch pre príjemných klientov, ktorým sme skôr partnermi než dodávateľmi
  • Dlhodobo stabilný objem práce
  • Pomoc od skúsených editorov, dizajnérov a ďalších ľudí v tíme, od ktorých sa veľa naučíš
  • Tím: jazykový korektor, pool writerov, vizuálni editori/grafici
  • Veľa samostatnosti a slobody, ale aj zodpovednosti
  • Priestor na uplatnenie tvojich nápadov na zlepšenia – u klienta aj vo vlastnom tíme
  • Možnosť rásť a posúvať sa v rámci firmy
  • Keď pominie pandémia, tak aj office s výhľadom na prezidentský palác
  • Neobmedzený home-office a kvartálne voľno