pretlak

Pracovné ponukyFreelanceriFirmyCenníkMagazín

Case study

Ako sme pomohli nájsť Sales Representative pre REFRESHER

Tomáš Nagy, 27.8.2021

Refresher je portál, ktorý mladým Slovákom a Slovenkám netreba nejak zvlášť predstavovať. Nedávno hľadali novú posilu do tímu a sme veľmi radi, že sa to podarilo práve vďaka Pretlaku. Vyspovedali sme priamo čerstvú posilu v sales tíme REFRESHERU – Kristínu Kocian 👩‍🦰, a tiež zakladateľa portálu Gábora Borosa 👨‍🦲.


Kristína Kocian (Sales Representative)


Po vyštudovaní vysokých škôl sa vrátila na Slovensko a pracovala na niekoľkých sales & marketingových pozíciách. Následne dostala príležitosť venovať sa vlastnej kuchárskej relácií “Zdravá maškrta” – ktorú vytvorila od úplných základov a doteraz sa jej aspoň pasívne venuje. Aktuálne pracuje v Refresheri na pozícií Sales Managera už 3 mesiace.


Ako si sa dopočula o Pretlaku a s akým cieľom si k nám 🐾 prišla? 

Priznám sa, že mi na sociálnych sieťach začalo ukazovať zaujímavé ponuky práce. Mala som celkom “hluché obdobie”, takže som hľadala prácu, ktorá by ma napĺňala. Čo ma veľmi prekvapilo bolo, že všetky ponuky ktoré sa mi zobrazovali boli relevantné, a teda pre mňa aj reálne. Preklikla som sa teda na stránku a potom už to bolo jednoduché, celý proces bol totiž prehľadný.

Ako hodnotíš celý flow od vyhľadávania až po samotné odoslanie CV, prípadne odpoveď od zamestnávateľov?

Hodnotím to veľmi pozitívne. Pri vyhľadávaní mi naozaj vybiehali len relevantné a zaujímavé ponuky, takže som nemusela strácať čas zbytočným “prehrabovaním”. Celý proces bol jednoduchý, zrozumiteľný a rýchly. To je v podstate presne to čo chcem. Zamestnávatelia si však s odpoveďou celkom počkali. Čo však teraz úplne chápem, keďže vidím, koľko roboty v Refresheri máme.

V čom ťa pracovná pozícia zaujala a koľko trval celý výberový proces?

Refresher som sledovala už dlhšie. Pre moju generáciu je to asi úplne bežná súčasť života. Mala som background v Sales & Marketingu, takže ma okrem zamestnávateľa zaujala najmä náplň práce. Popis k tej pozícií hral, v tomto prípade, kľúčovú rolu. Keď som si ho čítala, doslova som si “odklikávala” jednotlivé body. Tak veľmi sa to ku mne hodilo.

Po pár týždňoch sa mi ozvali a mala som prvé kolo, potom druhé kolo, a potom už v podstate (našťastie) posledné. Povedali mi, že sa mi do týždňa ozvú a už som tam 3 mesiace. 🥁

Celý proces mohol trvať nejaké 2 týždne, aj keď mne to uletelo veľmi rýchlo.

Zdroj: REFRESHER

Posledné obdobie si sa objavovala pravidelne aj na obrazovkách RTVS. Prečo si sa rozhodla zmeniť svoj kariérny smer alebo si práve vďaka REFRESHERU ten smer našla?

Pre mňa bolo hľadanie kariérneho smeru vždy veľmi náročné. V tejto dobe máme obrovské množstvo možností a vie to byť aj celkom mätúce. RTVS som vďačná, že mi dala priestor sa realizovať.

Pár vecí sa však zmenilo a ja som sa musela celkom rýchlo zariadiť inak. Nezabúdajme, že to všetko ešte bolo počas Covidovej pandémie. Do Refresheru som prišla s malou dušičkou, lebo som nevedela, čo mám očakávať a sama som sa tak trochu hľadala. Nebola som si istá čo ma čaká.

Moji súčasní kolegovia v Refresheri mi však so všetkým pomohli, dôkladne ma zaučili a vytvorili mi najlepšie možné podmienky na štart. Cítim sa tam veľmi dobre, motivovaná, akceptovaná – súčasť tímu. Neplánujem to meniť. 

Zdroj: www.officeroka.sk

Máš profesijné ciele, kam by si sa chcela posunúť?

Určite áno, ale ja som bola s cieľmi vždy trochu komplikovaná. Pre mňa je najdôležitejšie, aby som robila všetko najlepšie ako viem. Potrebujem sa učiť, vyvíjať sa, mať výzvy, ale zároveň aj realistické ciele. Samozrejme, vždy chcem dosiahnuť čo najviac. Ja som mimoriadne ambiciózna žena, takže by som sa určite chcela dostať čo najďalej, ale viem, že je za tým tvrdá práca, motivácia a aj veľa zlyhaní. Teším sa však na každú výzvu, ktorá mi príde do cesty.

Ako sa vzdelávaš? Knihy, audio-video, kurzy? Daj nejaké tipy…

Ja som taký ten neobľúbený typ, že viem veľa aj dosť nepodstatných informácií. V nemčine sa na to používa slovo Klugscheisser. 😃

Čítam veľa kníh, veľa článkov, a tiež ma bavia vedomostné súťaže a hry. Okrem toho som si zvykla behávať s nejakým zaujímavým podcastom. Kurzy sú tiež top vec. Absolvovala som ich niekoľko od jazykových až po cukrársky.

Najlepšia investícia je investícia do seba. Vždy sa nám to skôr či neskôr vráti.

Chceme budovať modernú generáciu s otvorenou mysľou, ktorá nevníma svet čierno-bielo.

Gábor Boros (Head of REFRESHER SK/CZ)

V čom je vám náš portál naviac prínosný?

Hlavne v zásahu na našu cieľovú skupinu. Hľadáme moderných ľudí, čitateľov a cieľovku Refresheru. Pretlak nám v tejto oblasti veľmi vyhovuje. Okrem prípadov, keď si záujemcovia nájdu náše inzeráty a otvorené pozície priamo na našom webe a našich kanáloch, Pretlak funguje najlepšie.

Zdroj: REFRESHER

S akými ľuďmi pracujete a akých vyhľadávate? 👀

Každá pozícia má nejaké špecifiká, ale ak sa bavíme všeobecne, najdôležitejším faktorom je pre nás správne hodnotové nastavenie ľudí. Skillset sa dá vylepšiť, mindset v niektorých prípadoch trošku otvoriť a pretvarovať, hodnoty sa menia najťažšie, lepšie povedané, je podľa mňa zbytočné ich chcieť zmeniť.

Máme rôznorodých ľudí vo firme, vekom, záľubami, schopnosťami, ale veríme, že sa nám tím podarilo vyskladať zo správne nastavených ľudí. Naša vízia je budovať modernú generáciu s otvorenou mysľou, a to sa nám nepodarí, ak takýchto ľudí nemáme vo firme.

Jednou z najsilnejších stránok firmy je práve firemná kultúra. Často počujeme na feedbackoch od zamestnancov, že práve firemná kultúra je jednou z najpozitívnejšie vnímaných vecí.

Vedieš ešte niektoré z pohovor aj ty?

Niektorých pohovorov sa zúčastňujem aj ja, ale väčšinu už realizujú vedúci jednotlivých tímov. Aktuálne sedím na stretnutiach pri obsadzovaní kľúčových a vedúcich pozícii, prípadne tých, ktoré sa viažu na vývoj produktu, ktorý som zatiaľ ešte nemal možnosť delegovať.

Zdroj: REFRESHER

REFRESHER práve hiruje?

👉 Pozri aktuálne pracovné ponuky

Navrch stránky To top