ui42 digital

Business Development Manager/ "The Door Opener"

FormaFull-time

Plat1000 — 2500 €

ÚroveňMid ⭐️⭐️

Pridané19.10.2020

  • Na poli medzinárodného marketingu pre e-commerce sme behom niekoľkých rokov tvrdej práce zaujali popredné miesto na slovenskom trhu.
  • Náš príbeh sa začal v roku 2009 pod značkou “ui42 digital”. V roku 2020 naša vízia prepájať výnimočných ľudí, ich vedomosti a technológie prerástla do novej značky Dexfinity - Go Beyond. Náš cieľ je posúvať ambiciózne slovenské firmy za hranice. Našu expertízu v marketingu a medzinárodnom podnikaní stále zdokonaľujeme.
  • Nedokonalý kruh v logu Dexfinity symbolizuje túto cestu učenia, prekonávania sa a smerovania k dokonalosti. Názov vznikol spojením slov: “Dexterity” = rýchlosť a obratnosť a “Infinity” = nekonečno, vesmír a objavovanie neobjaveného. Každý deň prekonávame prekážky. Kde iní vidia problémy, my hľadáme príležitosti. Našimi najsilnejšími zbraňami sú naše hodnoty: Nebojácnosť. Húževnatosť. Priamosť. Efektívnosť. Dôvera. Rešpekt. Zodpovednosť. Vášeň.
  • Naši klienti nás oslovujú s cieľom zefektívniť ich online marketing. Akcelerovať online biznis. Naštartovať rast. Navýšiť predaj, obrat a zisk.
  • Pre dlhoročných klientov nie sme marketingovou agentúrou, ale partnerom v ich biznise.
  • Sme zrodení z výkonnostného marketingu. Do všetkého, čo robíme, prinášame výkon, efektivitu a “extra míľu”. Služby od Google Ads, Meta (Facebook Ads), SEO, e-mailing, retenčný marketing, obsahový marketing, branding, generovanie leadov, poradenstvo pre e-shopy od finančného zdravia po analýzy pre vstup na nové trhy a nastavenie interných a hybridných marketingových tímov. Zastrešujeme to, čo váš online biznis potrebuje pre rast. V skratke kompletný marketingový mix 4Ps: Product, Place (web), Pricing, Promotion (komunikáciu).
  • Pre startupy a investorov ponúkame “idea boost”: kompletné vyskladanie produktu na mieru, jeho odpilotovanie (prototyping), UX, biznis model validáciu, marketing aj online distribúciu.
  • Z Dexfinity vytvárame ekosystém špecialistov, firiem a freelancerov, ktorí vedia kompletne nahradiť interný marketingový tím, alebo vytvoriť “remote” hybridný tím. Pre firmy, ktoré pochopili cenu učenia sa na vlastných chybách, potrebujú zastupiteľnosť, udržateľnosť a recykláciu know-how, sme idéalny partner. Predstavte si HUB špecialistov, z ktorého viete čerpať inšpirácie, expertízu a špecializované knowhow podľa potreby, ako rastiete. Náš medzinárodný tím tvorí 79+ odborníkov. Ponúkame rýchlejšiu a efektívnejšiu expanziu do celej Európy a Ameriky skrz efektívny marketing. Stále hľadáme tých najlepších ľudí, aby nám pomohli pri budovaní našej vízie. Let’s Go Beyond. Spojme sily. Prekračujme hranice.
  • Máme 100 aktívnych klientov a 300 projektov po celom svete.
  • Využi príležitosť pracovať na známych projektoch ako BiotechUSA, Eyerim, Powerlogy, Nortfhinder, Waragod, Zajo design, IRISIMO.sk, Mall, Exponea, Factcool, Demänová resort, Mitická, IBO, Kompava, Hairburst, Instea, Peelo, Domoss, Kinekus, NAY, Fitplus či iné.

Náplň práce

Proces získavania nových klientov v Digitale

V zásade získavame nových klientov z troch zdrojov:

  • Prvým zdrojom sú odporúčania od našich existujúcich klientov, alebo od členov tímu. V tomto prípade je veľký predpoklad, že klient je zaujímavý, s dobrým potenciálom pre rast a že by sme s ním chceli spolupracovať.

  • Druhým zdrojom je naše aktívne vyhľadávanie a vytváranie nových partnerstiev. Táto stratégia už vyžaduje veľkú mieru kreativity a perfektnú znalosť nášho business modelu, služieb a spôsobu spolupráce s klientmi.

  • Tretím zdrojom sú dopyty na spoluprácu, ktoré prichádzajú priamo z nášho webu skrz kontaktný formulár, alebo prostredníctvom Facebook reklamy, ktorá je forme lead ad. V tomto prípade je kľúčové správne zvalidovať potenciál klienta na spoluprácu.

Prvý krok procesu uvedený nižšie je typický v prípade, že k nám klient prichádza skrz kontaktný formulár na webe, alebo prostredníctvom Facebook reklamy. Ostatné tri kroky sú potom viac menej totožné, nech už k nám klient prichádza akýmkoľvek spôbom.

  1. Krok
    Prvý telefonický kontakt s potenciálnym klientom, na základe došlého leadu/ žiadosti o spoluprácu. V tomto momente nemáš ešte žiadne info o klientovi. Ak vidíš, že má klient veľký potenciál, ideálne je dohodnúť s klientom čím skôr osobné stretnutie, pokiaľ je to možné. Na prvom calle je tvojou úlohou zistiť, o akú firmu ide, či je to e-shop, aké má potreby a na tie by si sa mal potom zamerať a pracovať s nimi.

Najčastejšie otázky na klienta v tomto štádiu:

  • Aké aktivity už klient robil vo výkonnostnom marketingu?
  • S kým spolupracoval doteraz?
  • Čo mu najviac fungovalo?
  • Aké boli výsledky?
  • Aké boli očakávania?

Na základe získaných informácii potom kvalifikuješ lead a rozhoduješ, či chceme s klientom spolupracovať.

  1. Krok
    Nadviažeš druhý kontakt (call, video hovor, stretnutie). Pri druhom kontakte je kľúčové požiadať klienta o prístupy do Google Analytics, Google Ads, Merchant Centre, Google Search Console atď. Takisto by si mal mať pripravený „otvárak“ (prvý nástrel toho, čo a ako by sme vedeli pre klienta robiť a dosiahnuť). V tomto kroku si klienti často vyžiadajú podpísať NDA.

  2. Krok
    Nasleduje tvorba konkrétnych ponúk. Oslovíš vedúcich stredísk, ktorí pre teba vypracujú cenovú ponuku pre ich kanál alebo ponúkané služby. Vedúci stredísk navyše spresnia stratégiu a ciele, ktoré chceme s klientom dosiahnuť.

  3. Krok
    Stretnutie, na ktorom dochádza k predaju jednotlivých služieb. Výsledkom by mal byť podpis objednávky jednotlivých kanálov a služieb a odovzdanie klienta jeho Biznis Konzultantovi.

Ďalšie zodpovednosti:

  • Organizovanie stretnutí s potenciálnymi klientmi.
  • Udržovanie prehladnej sales databázy a procesov.
  • Reportovanie výsledkov vedeniu spoločnosti.

Požiadavky

Všeobecné:

  • V Digitale ti ponúkame voľnosť, požadujeme však zodpovednosť a svedomitý prístup.
  • Buď tímový hráč/hráčka a maj na pamäti, že najlepší spôsob ako dosiahnuť svoje ciele je kooperovať s ostatnými.
  • Vlastný time management by si mal/mala mať v malíčku.
  • Kľúč k úspechu v ui42 je schopnosť relatívne rýchlo sa učiť nové veci, mať rýchly a praktický úsudok.

Soft skills:

  • Schopnosť počúvať a porozumieť klientovým potrebám.
  • Schopnosť empatie.
  • Kvalitné predajné zručnosti.
  • Veľmi dobré komunikačné zručnosti a verbálna fluencia.
  • Zdravo sebavedomé a prirodzené vystupovanie.
  • Sales tréning je veľkou výhodou.

Hard skills:

  • Dobré analytické myslenie pre účely validácie potenciálnych klientov.
  • Veľmi dobré biznis myslenie pre účely validácie potenciálnych klientov.
  • Dobrá orientácia v Google Analytics (princíp fungovania, metriky, čítanie dát).
  • Základná orientácia v Google Ads (princíp fungovania, podkategórie reklám, metriky, čítanie dát).
  • Základná orientácia v cenových porovnávačoch (princíp fungovania, podkategórie reklám, metriky, čítanie dát).
  • Základná orientácia v princípoch SEO (analýza kľúčových slov, linkbuilding, On-Site SEO, Off-Site SEO, content).
  • Základná orientácia v Social media platených kampaniach (princíp fungovania, metriky, čítanie dát).
  • Znalosť Anglického jazyka na úrovni minimálne C1 v písanej aj hovorenej forme.

Ponúkame

  • Dostaneš sa k špičkovým online marketingovým nástrojom ako napr.: Magic Script, ROI Hunter, PPC Bee, Mergado, Roivenue, Collabim.
  • Naši najlepší špecialisti s tebou budú zdieľať svoje rokmi nahromadené know-how každý jeden deň.
  • Digital je súčasťou najvyšších agentúrnych programov od Google – Agency of the future a Google agency of tomorrow a ty sa vďaka tomu dostaneš ako prvý k najnovším inováciám od Google, navštevuješ konferencie po celej EU a dostávaš pravidelné školenia priamo od Google.
  • Pracovať budeš na základe flexibilného modelu odmeňovania, kde strop ohodnotenia a odmeny podmieňujú len schopnosti a výsledky v práci.
  • Získaš hardware a software podľa tvoje chuti a potreby (laptop, telefón,…), lebo ty sám vieš čo je pre teba najlepšie.
  • Dostaneš lístky na top marketingové akcie v odbore (príležitosť aj prezentovať), pretože tvoj rast je pre nás dôležitý.
  • Možnosť dohodnúť sa na flexibilnom pracovnom čase/ neobmedzený home office. Nezáleží kedy a kde to spravíš, ale musí to byť kvalitka 🙂
  • Zúčastníš sa nezabudnuteľných firemných akcií a víkendov, pretože vieme, že budovanie tímového ducha a dobrej nálady je pre teba dôležité.
  • Samozrejme, budeš vlastniť Multisport kartu, pretože šport je najlepší na dobitie energie.
  • Čerstvé bio ovocie, dobrá káva a čaj sú v našom útulnom domčeku na Haydnovej 20/B samozrejmosťou.
  • Stredne veľký, no progresívny a energický kolektív, na ktorý sa môžeš spoľahnúť – to je Digital.