stylers.cloud

Web Developer

FormaFull-time

Plat4000 €

TypFaktúra

ÚroveňSenior ⭐️⭐️⭐️

Pridané01.10.2021

Vyvíjame produktifikovanú službu, ktorá programátorov odľahčí od práce, ktorú nechcú, ale bez nás musia robiť a dá ju ľuďom, ktorí ju chcú, ale bez nás nemôžu robiť. Tá práca je písanie CSS kódu, čo s našou technológiou budú neprogramátori robiť lepšie, než ako to dnes robí väčšina programátorov. Za posledný rok sme vytvorili funkčný prototyp, získali investíciu na vývoj a dotiahli produkt do minimálnej verzie, za ktorú sú zákazníci ochotní platiť.

Prečo to robíme?

Lebo aktuálna situácia nedáva vôbec zmysel:

  • V IT sektore po celom svete akútne chýbajú milióny ľudí, pričom zároveň sa milióny ľudí neúspešne pokúšajú do IT dostať.
  • Obrovské množstvo programátorov musí denne robiť aj prácu nevyžadujúcu žiadne programátorské vedomosti alebo skúsenosti, pričom zároveň firmy odmietajú obrovské množstvo kandidátov, lebo nevedia programovať.
  • Schopnosť tvoriť alebo upravovať technológie sa stáva dominantným spôsobom, ako meniť svet okolo nás, pričom drvivá väčšina ľudí ju nemá a teda nielenže nevie relevantne prispievať ku pokroku, ale nevie si ani byť istá, že ešte o pár rokov bude mať prácu.

My vidíme cestu v kombinácii úzkej špecializácie a technologického pokroku so zameraním na umožnenie ľuďom, aby tú úzku špecializáciu vedeli robiť aj bez akýchkoľvek znalostí mimo nej. Tento prístup aplikujeme na oblasť, ktorej hlboko rozumieme a našim cieľom je, aby iní nemuseli. Práve v tom vidíme unikátnu príležitosť, ako dostať milióny ľudí do IT a odblokovať tým ručnú brzdu na odvetví, ktoré poháňa svet, pričom všetky zúčastnené strany z toho len profitujú.

Náplň práce

Príklad úloh, ktoré budeš riešiť je: zákazník potrebuje pred schválením dokončenej úlohy vidieť, kde všade sa prejaví zmena, ktorú práve schvaluje. Na ktorých všetkých podstránkach sa nachádza daný komponent? Čo keď sme zmenili štýl naviazaný na nejakú class, ktorá sa nachádza na dynamicky zobrazovaných podstránkach? Ako dosiahneme, že zákazníkovi ukazujeme len unikátne zmeny a teda že nebude musieť "prechádzať" 200 rovnakých buttonov? Ako pri tom všetkom na maximum vyťažíme browser klienta, aby sme sa neutopili v nákladoch na AWS?

Táto úloha vyvstane z aktuálnej roadmapy, pričom ty si ju vyberieš, vyšpekuluješ (alebo prejdeš s niekým z tímu), ak k nej nie je špecka, tak ju napíšeš, následne nakódiš (pričom ak nerobíš aj BE, tak si to dohodneš s Jančim), otestuješ (a zvážiš, ku ktorým častiam treba napísať aj automatizované testy) a odprezentuješ tímu. Toto všetko prebehne počas niekoľkých týždenných šprintov, kde si každý týždeň stanovíš, čo za najbližsí týžden dosiahneš.

Náš stack/spôsob práce

target platforms:

  • desktop
  • tablet
  • mobile

frontend:

  • HTML, CSS, SASS, Javascript, Typescript
  • Angular, niekde aj Ionic
  • Jasmin, Karma
  • NPM, GitHub, Asana

backend:

  • REST API
  • node.js + typescript
  • express, jest
  • AWS: serverless (lambda), API Gateway, S3, RDS (MySQL), Amplify

extra:

  • využívame exotické Web APIs a žmýkame z nich maximum
  • riešenie musí byť autoškálovateľné - schopné globálne obsluhovať milióny dopytov za sekundu, s extémnym dôrazom na performance na FE aj BE
  • dbáme na to, aby náš produkt fungoval vo všetkých (stále používaných) desktopových aj mobilných browseroch, na moderných, ale aj veľmi starých a slabých zariadeniach, na pomalom a nespoľahlivom internete, ako aj offline
  • vyvíjame podľa špecky, lebo si nemôžeme dovoliť presne nevedieť čo, prečo a ako u nás (ne)funguje
  • z rovnakého dôvodu píšeme testy (tam, kde to má zmysel) a teda pokial ide o produkt nemáme typický startupový YOLO prístup

Požiadavky

Prečo hľadáme teba

  • lebo ovládaš webové technológie ako málokto a máš za sebou projekty, ktoré ťa donútili do hĺbky rozumieť tomu, ako fungujú prehliadače, čo všetko umožňujú web APIs a lákavá výzva pre teba nie je nakódiť niečo v angulare, ale nakódiť angular (nerobíme tu nový angular, ale hľadáme ludí, čo v JS/TS vedia urobiť čokoľvek a trúfajú si tvoriť technológiu, ktorú budu íní používať na tvorbu technológíí)
  • lebo chceš robiť veci, ktoré ešte neexistujú (veci z našej roadmapy nenájdeš na stack overflow) a treba ich vyšpekulovať, naprogramovať a naškálovať pre milióny používateľov po celom svete, pričom začínaš "na zelenej lúke"
  • lebo tak ako nás, aj teba ženie túžba učiť sa, rásť, robiť veci každý deň lepšie ako deň predtým a slová "to sa nedá" sú pre teba začiatok debaty, nie koniec
  • lebo ťa láka s týmto všetkým urobiť niečo so zásadným pozitívnym dopadom na svet a namiesto práce na ďalšom projekte túžiš vybudovať niečo vlastné

Ponúkame

  • 4000 eur na faktúru (vieme, že hľadáme 8 tisícového človeka, ale 4k sú nateraz strop našich možností - pomôž nám roztočiť to naplno a plat rýchlo dorovnáme na trhový)
  • podiel na firme: v momente, keď sa nám podarí dať prácu 300 ľuďom, bude mať tvoj podiel hodnotu 100 000 eur; keď dáme prácu 3000 ľuďom, budeš mať v akciách milión eur a teda otázka je, kam až to spolu dotiahneme (pričom náš cieľ je dostať do IT minimálne 250 tisíc ľudí v najbližších 5 rokoch)
  • možnosť byť pri tom od začiatku (teda preskočíš tú fázu, keď sme robili zadarmo, ale to asi privítaš) a tvarovať svojimi hodnotami a prístupom k práci firmu a produkt, ktoré spolu vybudujeme
  • iné benefity ako napríklad preplácané dni voľna nad rámec štandardu sú len vecou dohody - hľadáme zodpovedných ľudí, ktorým budeme vedieť ponúknuť absolútnu slobodu a podporu vo oblastiach, na ktorých im záleží

Ako by sme vedeli začať fungovať

  • hľadáme full-time človeka, ale sme ok s tým začať v part-time móde, kým nás spoznáš a zistíš, že nie sme snílci a šuplikanti, ale makači s výsledkami, ktorí vedia, o čom hovoria
  • zároveň ak máš prácu z ktorej teraz nechceš odísť, ale zaujalo ťa to, tak poďme na pivo alebo obed, začnime sa baviť o tom, čo robíme - uvidíš náš spôsob uvažovania, práce, naše výsledky a o pol roka môže byť situácia iná (hľadáme tých najlepších a radi si na nich aj počkáme)
  • silno preferujeme on-site spoluprácu - robili sme pôvodne z domu, ale pri tvorbe takéhoto náročného produktu sa veľa radíme a sme oveľa efektívnejší, keď sme v jednej miestnosti v coworku Campus City (a zároveň, ak ťa láka naučiť sa vybudovať vlastnú firmu, tak s nami v kancli, na rannej káve a obede sú super príležitosti dozvedieť sa a prispieť k tomu, ako riešime vzťahy s investormi, ako sa v tejto fáze pozeráme na branding, ako pristupujeme k hiringu, alebo akú zvolíme go-to-market stratégiu)

Viac o tom, čo, prečo a ako robíme, nájdeš v našom brief intro: