pretlak

Pracovné ponukyFreelanceriFirmyCenníkMagazínNOVÉ

Go back Späť

Feedback

Marketéri

Startitup

Senior Copywriter natívnej reklamy

Mesto: Bratislava

Typ: Full-time

Plat: 1300 — 1500 €

Dátum pridania: 30.03.2021

Mediálny dom Startitup Group vznikol v roku 2014 a za krátky čas vyrástol na relevantného trhového hráča. V roku 2020 sa stal 5. najväčším digitálnym mediálnym domom.

Pod Startitup Group patrí najpríklad vlajková loď Startitup.sk, najväčší tech web Fontech.sk, najväčší zábavný portál Emefka či napríklad portály Interez, Odzadu, Babskeveci alebo Imhd.sk. Spolu vygenerujú 2,3M RU mesačne.

Náplň práce

Do nášho kreatívneho tímu hľadáme ďalšieho full-time copywritera pre natívnu reklamu. BA, fulltime, živnosť.

• Copywriting: Realizácia natívnych článkov od briefu po publish so všetkým, čo k nim patrí od textu až po distribúciu
• Ideamaking: Domýšľanie zadaní od klientov do plnohodnotnej natívnej reklamy; ideamaking kreatív do tendrov
• Inovácie: Startitup neustále prináša nové formáty natívnej reklamy. A chceme ďalšie. Aj ty nám ich budeš pomáhať realizovať
• Plnenie KPI: Klienti od reklamy očakávajú predovšetkým výkonnosť – tvojou úlohou je výsledky doručiť
• Jednoduchá analýza: Povieš nám, prečo má naša kampaň pre banku čítanosť 250 000 a, naopak, dokážeš vyargumentovať pripomienku s klientom

• Plusy: Fotografovanie, Instagram, PPC/FB Ads, Plista/Taboola/Outbrain

Požiadavky

Ideálny scenár:

  • Máš 2 roky skúsenosti s tvorbou vlastných textov
  • Schopnosť nájsť research, objaviť insight a dobrú prípravu
  • Vieš svoju prácu predať pred nami aj pred klientom a povedať, prečo je kvalitná
  • Schopnosť rozlíšiť zaujímavé od nezaujímavého – podľa toho tvoriť headliny, perex a celkový flow kreatívy
  • Rýchla učenlivosť (nebudeme ti musieť 6x hovoriť, ako umiestňovať CTA button)
  • Dobré prezentačné a komunikačné skills aj pred dôležitými ľuďmi
  • Perfektná gramatika aj štylistika
  • Anglický jazyk B2 text+reč

Skúsenosti nás naučili, že natívnu reklamu robia najlepšie ľudia mimo reklamy. Copywriteri z reklamných agentúr či accounti v PR agentúrach sú skvelí v PR správach a iných výstupoch, no native im väčšinou z prstov až tak dobre nejde. Aj preto si platia samotné médiá.

To však vôbec neznamená, že to nemáš skúsiť – potrebujeme však, aby si bol v natívnej reklame SENIOR. Teda že do týždňa naučený na všetky naše systémy, natívnu reklamu už písať vieš a z katastrofálneho briefu sám/a spravíš zázrak.

Veríme, že do niekoľkých mesiacov budeme prijímať ďalších copywriterov – a práve ty ich budeš mať na starosti. Potrebujeme, aby si bol na úrovni, kedy už dokážeš učiť ďalších ľudí, nie my teba.

A zároveň mladý (aspoň duchom), dynamický a v chille – po korone s nami občas skočíš na pivo alebo ho rovno zorganizuješ.

Otázky? >> píš na [email protected]

Ponúkame

  • keď sa naučíš, home-office ako chceš
  • elektrokolobežky a firemné bicykle
  • nonstop čerstvé ovocie a zelenina
  • litre kávy a profi pákový baristický kávovar (alebo Nespresso, ak nie si náročný)
  • pravidelne lístky do kina, na festivaly či koncerty
  • účasť na konferenciách kade-tade (biznis, marketing, e-commerce)
  • priestor na rast, vplyv na smerovanie reklamnej produkcie
  • firemné raňajky, obedy a všetky tieto maličkosti, ktoré potešia
  • pozornosti od klientov (drinky, snacky, lístky, alkohol...)

ČO TERAZ?

  1. svoje CV

  2. svoje BIO (5 viet o tom, aký si, čo máš rád, čo robíš vo voľnom čase).

  3. ukážky práce (články, copy, portfólio...)

  4. čo by Startitup mohol v natívnej reklame robiť lepšie

  5. Obratom ti pošleme testovacie zadanie – vybrať si môžeš z dvoch klientov, pre ktorých napíšeš natívny článok. Na to máš 48 hodín.

  6. Odpovieme ti personalizovaným feedbackom – na spravenie vylepšení a fixnutie chýb máš 24 hodín.

  7. Top uchádzačov následne čaká call/pohovor.

  • Nikto nemá rád nekonečné výberká, mrzí nás to, no pred 3 mesiacmi sa nám prihlásilo cez 50 ľudí. Potrebujeme spomedzi nich s istotou vybrať toho najlepšieho.

Poslať e-mailom

Skopírovať link

Startitup má aktuálne 2 pracovné ponuky