Startitup

Copywriter natívnej reklamy

FormaFull-time

Plat1300 — 1500 €

ÚroveňSenior ⭐️⭐️⭐️

Pridané30.03.2021

Startitup Group oslavuje 10 rokov! Od roku 2020 sme 5. najväčší digitálny publisher na SK a máme ambíciu rásť ďalej.

Naše portály ako Startitup, Fontech, Emefka, Interez či Yimba spoločne vygenerujú 2,3 Mil. reálnych používateľov mesačne, číta nás teda polovica Slovenska.

Sme silní v sociálnych sieťach – chceme byť prví v nových formátoch, na nových platformách a naplno využívať nové digitálne nástroje.

Náplň práce

Do nášho kreatívneho tímu hľadáme ďalšieho full-time copywritera pre natívnu reklamu. BA, fulltime, živnosť.

• Copywriting: Realizácia natívnych článkov od briefu po publish so všetkým, čo k nim patrí od textu až po distribúciu
• Ideamaking: Domýšľanie zadaní od klientov do plnohodnotnej natívnej reklamy; ideamaking kreatív do tendrov
• Inovácie: Startitup neustále prináša nové formáty natívnej reklamy. A chceme ďalšie. Aj ty nám ich budeš pomáhať realizovať
• Plnenie KPI: Klienti od reklamy očakávajú predovšetkým výkonnosť – tvojou úlohou je výsledky doručiť
• Jednoduchá analýza: Povieš nám, prečo má naša kampaň pre banku čítanosť 250 000 a, naopak, dokážeš vyargumentovať pripomienku s klientom

• Plusy: Fotografovanie, Instagram, PPC/FB Ads, Plista/Taboola/Outbrain

Požiadavky

Ideálny scenár:

  • Máš 2 roky skúsenosti s tvorbou vlastných textov
  • Schopnosť nájsť research, objaviť insight a dobrú prípravu
  • Vieš svoju prácu predať pred nami aj pred klientom a povedať, prečo je kvalitná
  • Schopnosť rozlíšiť zaujímavé od nezaujímavého – podľa toho tvoriť headliny, perex a celkový flow kreatívy
  • Rýchla učenlivosť (nebudeme ti musieť 6x hovoriť, ako umiestňovať CTA button)
  • Dobré prezentačné a komunikačné skills aj pred dôležitými ľuďmi
  • Perfektná gramatika aj štylistika
  • Anglický jazyk B2 text+reč

Skúsenosti nás naučili, že natívnu reklamu robia najlepšie ľudia mimo reklamy. Copywriteri z reklamných agentúr či accounti v PR agentúrach sú skvelí v PR správach a iných výstupoch, no native im väčšinou z prstov až tak dobre nejde. Aj preto si platia samotné médiá.

To však vôbec neznamená, že to nemáš skúsiť – potrebujeme však, aby si bol v natívnej reklame SENIOR. Teda že do týždňa naučený na všetky naše systémy, natívnu reklamu už písať vieš a z katastrofálneho briefu sám/a spravíš zázrak.

Veríme, že do niekoľkých mesiacov budeme prijímať ďalších copywriterov – a práve ty ich budeš mať na starosti. Potrebujeme, aby si bol na úrovni, kedy už dokážeš učiť ďalších ľudí, nie my teba.

A zároveň mladý (aspoň duchom), dynamický a v chille – po korone s nami občas skočíš na pivo alebo ho rovno zorganizuješ.

Otázky? >> píš na [email protected]

Ponúkame

  • keď sa naučíš, home-office ako chceš
  • elektrokolobežky a firemné bicykle
  • nonstop čerstvé ovocie a zelenina
  • litre kávy a profi pákový baristický kávovar (alebo Nespresso, ak nie si náročný)
  • pravidelne lístky do kina, na festivaly či koncerty
  • účasť na konferenciách kade-tade (biznis, marketing, e-commerce)
  • priestor na rast, vplyv na smerovanie reklamnej produkcie
  • firemné raňajky, obedy a všetky tieto maličkosti, ktoré potešia
  • pozornosti od klientov (drinky, snacky, lístky, alkohol...)

ČO TERAZ?

  1. svoje CV

  2. svoje BIO (5 viet o tom, aký si, čo máš rád, čo robíš vo voľnom čase).

  3. ukážky práce (články, copy, portfólio...)

  4. čo by Startitup mohol v natívnej reklame robiť lepšie

  5. Obratom ti pošleme testovacie zadanie – vybrať si môžeš z dvoch klientov, pre ktorých napíšeš natívny článok. Na to máš 48 hodín.

  6. Odpovieme ti personalizovaným feedbackom – na spravenie vylepšení a fixnutie chýb máš 24 hodín.

  7. Top uchádzačov následne čaká call/pohovor.

  • Nikto nemá rád nekonečné výberká, mrzí nás to, no pred 3 mesiacmi sa nám prihlásilo cez 50 ľudí. Potrebujeme spomedzi nich s istotou vybrať toho najlepšieho.

Zobraziť všetky

Navrch stránky To top