+ Pridať job
👋 Pre firmy Firmy
Go back Späť

Mesto: Remote

Typ: Freelance

Plat: 1000 — 2500 €

Dátum pridania: 25.11.2019

Simple Mobile Tools nie je žiadna korporácia, ale projekt jedného človeka. Ide o sériu 13 Android apiek, ktoré sú open source, neobsahujú žiadne reklamy, analytiky, prístup na internet, ani žiadne iné nepotrebné oprávnenia. Prvých 6 apiek bolo publikovaných v júni 2016, momentálne je ich 13. Dokopy majú cca 15 miliónov stiahnutí, takže nejde o žiadny startup, ktorý môže zo dňa na deň zmiznúť. Mám cca 20 tisíc stiahnutí denne, je potenciál aj na niekoľkonásobný rast. Sídlo mám neďaleko Košíc, práca je ale na diaľku odkiaľkoľvek.

Portfólio je na https://www.simplemobiletools.com

Náplň práce

Náplňou bude vylepšenie ASO (App Store Optimization) apiek, aby sa v Google Play vyhľadávaní zobrazili čím častejšie a na čím vyšších priečkach. Ide v podstate o ekvivalent SEO pri webstránkach. Dosahuje sa to hlavne optimalizovaním krátkeho a dlhého popisu apiek a screenshotmi. V prípade potreby bude screenshoty uchádzač/ka vytvárať buď sám, alebo nájdeme iné riešenie. Všetky úpravy sa budú A/B testovať.

Požiadavky

Uchádzač/ka musí mať aspoň základné znalosti a skúsenosti s ASO optimalizáciou a Android apkami. Keďže ide hlavne o úpravu popisu apiek, musí vedieť po anglicky na lepšej úrovni. Jeho/jej angličtina by mala byť kreatívna, nech popisy nebudú také suché, ako táto pracovná ponuka písaná mnou. Ak bude uchádzač/ka vytvárať screenshoty sám/a, musí samozrejme vedieť narábať aj s nejakými grafickými nástrojmi. Ďalej vyžadujem aspoň základné znalosti narábania s https://www.appannie.com a https://sensortower.com . Tiež by bolo lepšie, aby ako súkromný mobil používal/a Android, nech má s prostredím reálne každodenné skúsenosti, nie iba teóriu.

Ponúkame

Zaujímavý plat
Prístup k dátam apiek s miliónmi stiahnutí
Prácu odkiaľkoľvek a kedykoľvek
Možnosť sebarealizácie a robenia chýb

Mám záujem