News and Media Holding

Data Business Specialist

MestoRemote

FormaFull-time

Platod 2000 €

Úroveň

Pridané29.04.2021

News and Media Holding je najväčšou slovenskou multimediálnou spoločnosťou.
Do nášho portfólia patrí najširšia škála printových a online titulov, akými sú napríklad TREND, PLUS 7 DNÍ, EMMA, EVA, Centrum.sk, medialne.sk.

Náplň práce

V najväčšom mediálnom dome na Slovensku sme vyvinuli vlastnú big data platformu. Na jej ďalšom rozvoji bude kandidát spolupracovať s Data Scientist (Python, Machine Learning, Recommendation Systems, Cloud) a so Senior Data Analyst (GTM/Google Analytics). Jeho zodpovednosťou bude ownership nad celým dátovým projektom. Hlavným cieľom je prostredníctvom dát, ktoré máme k dispozícii, driveovať publisherský biznis. Kandidátovi ponúkame možnosť sebarealizácie na zaujímavých domovských projektoch a prácu v priateľskom prostredí profesionálov.

Náplň práce:
• Identifikovať a definovať vzťah medzi obsahom na našich weboch a publikom s cieľom nájsť patterny, ktoré driveujú engagement užívateľov a ich akvizíciu
• Schopnosť interpretovať dáta a výsledky analýz s cieľom poskytnúť použiteľné informácie o správaní sa používateľov alebo produktov a vyvodzovať z nich závery. Schopnosť efektívne a zrozumiteľne prezentovať tieto závery
• Projektovo riadiť procesy a personálne zdroje v rámci dátového a developerského tímu tak, aby boli dosahované očakávané výsledky
• Identifikovať príležitosti na akvizíciu nového publika, sledovať trendy a prinášať inovácie
• Interpretovať biznisové nedostatky prostredníctvom dát. Definovať ich, nájsť kľúčové problémy, zrozumiteľne ich adresovať a následne ich odstrániť
• Využívať zozbierané dáta na lepšie cielenie obsahu, display reklamy a natívnej reklamy
• Spolupracovať s kolegami z tímu na rozvoji dátového modelu a formovaní dátového produktu
• Monitorovať kvalitu dát a garantovať ich správnosť
• Tvoriť analýzy a reporty v DataStudio, na základe ktorých bude môcť manažment a stakeholderi prijímať biznisové rozhodnutia

Naša predstava ideálneho kandidáta:

  1. technologický background – je dôležitým predpokladom na vykonávanie tejto pozície. Hľadáme kandidáta, ktorý má minimálne 2 roky skúsenosti v roli dátového analytika alebo biznis analytika. Oblasti Big Data, Data Science, Machine learning a Cloud sú nielen jeho prácou, ale aj koníčkom.

  2. projektové riadenie – kandidát má mať za sebou skúsenosti s realizáciou väčších alebo menších dátových projektov. Od prvotnej idey až po spustenie do produkcie a následné vylepšovanie v produkčnom prostredí. Na projektové riadenie využívame Jira, čiže ak má skúsenosť s týmto nástrojom, je to výhoda.

  3. biznisový kontext – nie je nutné, aby mal kandidát hlboký insight do publisherského biznisu. Skôr je pre nás dôležité, aby si dokázal adaptovať naše know how, ktoré mu radi odovzdáme. Aby mal logické myslenie a chápal súvislosti a kontext.

Viac detailov o konkrétnych projektoch a náplni práce radi poskytneme na osobnom stretnutí.

Požiadavky

  • Skúsenosti s projektovým riadením a s nástrojmi na to určenými (Jira výhodou)
  • Google Analytics
  • Skúsenosti v oblasti Big Data – návrh dátových modelov a spravovanie veľkých dát. Výhodou je skúsenosť s Apache Spark a pod.
  • Skúsenosti s Cloud platformami – Amazon AWS alebo Google Cloud
  • Skúsenosti v oblasti Data Science – od spracovania dát, trénovania a validácie modelov strojového učenia až po ich nasadenie do produkcie. Výhodou sú skúsenosti v oblasti recommender systems.
  • Znalosť Python a skúsenosti s niektorými z knižníc: pandas, numpy, matplotlib, scikit-learn, dask, pytorch/tensorflow/keras
  • Znalosť programovacieho jazyka Java výhodou

Ponúkame

Úspešnému kandidátovi ponúkame možnosť sebarealizácie, profesionálny rozvoj, prácu v priateľskom tíme a home office.

PODPORUJEME
Zúčastňujeme sa akcií ako napríklad Do práce na bicykli, Naše Mesto.

ZÁLEŽÍ NÁM NA ZDRAVÍ NAŠICH ZAMESTNANCOV
Prispievame im na ročnú starostlivosť v poliklinikách ProCare, vďaka MultiSport karte navštevujú športové a wellness zariadenia. Do práce chodia na bicykli, ktoré si zaparkujú v našej bicyklárni so sprchou.

A VEĽA INÉHO
Program Kolega odporúča kolegu. VIP zľavy na HEJ.sk a v lekárňach Dr. Max. Zľavy z ročného predplatného našich titulov. Relax zóny, kde sú dostupné všetky naše časopisy. Káva, čaje a barely s vodou sú už samozrejmosť :)