News and Media Holding

Cloud Data Engineer

MestoRemote

FormaFull-time

Platod 4200 €

TypFaktúra

ÚroveňSenior ⭐️⭐️⭐️

Pridané12.10.2021

News and Media Holding je najväčšou slovenskou multimediálnou spoločnosťou.
Do nášho portfólia patrí najširšia škála printových a online titulov, akými sú napríklad TREND, PLUS 7 DNÍ, EMMA, EVA, Centrum.sk, medialne.sk.

Náplň práce

Budeš náš hlavný dátový inžinier zodpovedný za vývoj a návrh dátovej architektúry, pipelines a flow v našom BigData projekte, ktorý pozostáva zo služieb ako:
segmentácia užívateľov
článková a reklamná rekomendácia
AI/NLP/ML spracovanie dát
realtime a video štatistiky
a ďalšie služby potrebné pre žurnalistický business.

DÁTOVÝ STACK MÁME AKTUÁLNE POSTAVENÝ NA:
AWS Cloud
Amazon Athena (BigData, Big query)
Services in Java, Python, PHP
Mongo DB
Redis
Maria DB

Tento stack sa bude po tvojom príchode preklápať do Google Cloud Platform (GCP). Dočasne teda budeš pomáhať udržiavať stávajúcu BigData infraštruktúru v Amazone hlavne za účelom pochopenia funkcionality a následného preklopenia do GCP.

Budeš tvoriť/scriptovať/programovať rôzne services v rámci dátovej infraštruktúry, ktorú budeme budovať v Google Cloud Platform (GCP). Ak nemáš skúsenosti priamo s GCP nevadí, po nástupe absolvuješ detailné oficiálne školenie od Googlu aj s TechLabs s certifikátom.

AKO BUDÚ VYZERAŤ TVOJE ÚLOHY POČAS DŇA?
Tvojou hlavnou úlohou bude úzka spolupráca s dátovým architektom (skúsený externý dodávateľ, ktorý je špičkou v obore) na návrhu novej GCP architektúry a následne programovanie/setupovanie danej architektúry.
Budeš vytvárať rôzne služby/scripty na základe požiadaviek produktového oddelenia.
Budeš spolupracovať s dátovým analytikom a vytvárať mu potrebné zadania.
V prípade potreby (komunikácia medzi rôznymi službami) budeš spolupracovať s developerským teamom, kde máme stack postavený na React-e, PHP a .NET.
Budeš aktívne spolupracovať s našim Data Science Engineer-om na tvorbe rôznych ML recomendácii, personalizácii obsahu a reklamy a na rôznych ďalších spôsoboch využitia ML algoritmov a celkovo umelej inteligencie v publisherskom businesse.

Požiadavky

Máš aspoň 2-ročné skúsenosti na obdobnej pozícii dátového inžiniera (nie je úplne podmienkou, ak si skúsený človek z IT).
Si skúsený programátor a dátový inžinier.
Dokážeš si vypýtať obed pomocou SQL dotazu.
Ak majú jedlo len v Mongu (alebo podobnom) vieš si ho vypýtať aj No-SQL dotazom.
Máš akékoľvek skúsenosti s Cloudovými riešeniami a BigData storage-mi.
Si vyzbrojený dobrou náladou a chuťou naučiť sa pracovať s GCP.

Ponúkame

OČAKÁVAJ OD NÁS
Priateľský kolektív a ochotu dohodnúť sa v akejkoľvek situácii.
Podporu teamu skúsených kolegov (spolupráce s externými firmami, ktoré sú špičkou v obore).
Možnosť práce trvalo na homeoffice a flexibilný pracovný čas.
Flexibilný pracovný úväzok, hľadáme full-time človeka, ale všetko je vecou dohody.

PODPORUJEME
Zúčastňujeme sa akcií ako napríklad Do práce na bicykli, Naše Mesto.

ZÁLEŽÍ NÁM NA ZDRAVÍ
Prispievame na ročnú starostlivosť v poliklinikách ProCare, vďaka MultiSport karte navštevujú športové a wellness zariadenia. Do práce chodia na bicykli, ktoré si zaparkujú v našej bicyklárni so sprchou.

A VEĽA INÉHO
Program Kolega odporúča kolegu. VIP zľavy na HEJ.sk a v lekárňach Dr. Max. Zľavy z ročného predplatného našich titulov. Relax zóny, kde sú dostupné všetky naše časopisy. Káva, čaje a barely s vodou sú už samozrejmosť :)