Cafepoint

Hľadáme “trochu iného marketéra” pre “voňavú firmu”

FormaFull-time

Plat1800 — 2250 €

ÚroveňMid ⭐️⭐️

Pridané20.11.2020

Náplň práce

Prečo hľadáme marketéra?
Lebo žiadneho nemáme a sme presvedčení, že šikovný marketér by nás vedel posunúť výrazne ďalej.

Momentálne robíme marketing “na kolene” popri iných činnostiach a s pomocou externej marketingovej agentúry. Nemáme žiadneho odborníka na marketing, ktorý marketingom žije, sústavne sleduje nové trendy, vzdeláva sa a má za sebou kopec úspechov aj neúspechov. Zatiaľ je u nás marketing kolektívne úsilie pár ľudí, ktorí si o tom niečo prečítali, prípadne odskúšali na iných projektoch.

Chceme naše marketingové aktivity posunúť na vyššiu úroveň, aby bola naša marketingová komunikácia jednotná. Aby boli všetky aktivity naplánované s rozumom, nadväzovali na seba, a v neposlednom rade, aby sa merali a vyhodnocovali. Toto sa u nás teraz deje len v obmedzenej miere, nemá to jedného pána a tým pádom často ani hlavu, ani pätu :-)

Čo chceme dosiahnuť

Na Slovensku, ale hlavne v Bratislave a okolí, sa nám podarilo vybudovať známu značku, ktorá má ešte veľký potenciál ďalšieho rozvoja. Napriek tomu, že už existujeme takmer desať rokov, myslíme si, že sme stále ešte len na začiatku.

Značka Cafepoint zatiaľ nie je medzi zákazníkmi taká populárna, ako by si zaslúžila. Predávame a vytvárame úžasný voňavý produkt, ktorý ľuďom obvykle prináša pohodu, pôžitok a radosť. Napriek tomu je náš marketing hlavne o číslach, zľavách, parametroch. V súčasnosti sme vnímaní hlavne ako odborníci na kávu. My by sme ale chceli byť vnímaní aj ako najväčší milovníci celého sveta kávy a ako prvá voľba každého kávičkára.

To by bolo vašou hlavnou úlohou rozšíriť naše výkonové zameranie aj o jasný prístup vytvárajúci emočný vzťah zákazníkov k našej značke a následne aj výrazný rast našich zákazníkov.

Čo budú vaše úlohy:

  • Nadviazať na súčasné nastavenia a zadefinovať celkový brand a komunikáciu Cafepoint.
  • Výrazne posilniť znalosť značky Cafepoint.
  • Prichádzať s cost effective nápadmi, ako čo najrýchlejšie a čo najlacnejšie osloviť čo najväčšiu časť našej cieľovej skupiny
  • Tvoriť copywriting pre reklamy a user interface na eshope - jednou zo základných zbraní marketéra je písané slovo, preto očakávame, že viete so slovami narábať.
  • Na tieto veci nebudete sám (na viacerých z nich budete spolupracovať s ostatnými členmi tímu), ale vy budete ten/tá, kto ich bude mať na starosti a bude na vás ich dotiahnuť do úspešného konca.

Požiadavky

Čo očakávame od ideálneho kandidáta.
Vieme, že ideálny neexistuje, ale keby existoval, vedel by toto.
Ste zameraný na výsledky. Nie: “Ja si myslím, že toto je lepšie,” ale: “Vyskúšal som tieto alternatívy a táto je o 30 % lepšia.” Samozrejme viete, že napríklad 13 registrácií vs. 10 registrácií neznamená automaticky +30%.
Viete komunikovať s našou target group. Nemáte problém napr. vybehnúť do našej, alebo inej kaviarne a stráviť tam dopoludie rozprávaním sa so zákazníkmi a zisťovaním, čo naozaj potrebujú a aký jazyk používajú. A tiež viete, že z nich túto informáciu nedostanete otázkou: “Čo potrebujete?”
Viete písať. Či už je to mail alebo landing page, viete vytvoriť viacero zmysluplných variácií textu, ktoré oslovia rôzne skupiny existujúcich a potenciálnych použí­va­te­ľov. Viete to napísať jasne, stručne a v jazyku našej cieľovej skupiny.
Máme v tíme grafika, ale ak ovládate Photoshop, je to veľké plus.
Radi skúšate nové veci a nebojíte sa experimentovať. Nepatríte medzi ľudí ktorí majú skúsenosť iba s jedným prístupom a ten tlačia silou mocou ako riešenie na všetky problémy, lebo nie sú ochotní sa učiť niečo iné.
Neustále sa vzdelávate. Ak ste za posledný rok neprečítal ani len jednu knihu z tejto oblasti (marketing, sales, psychológia, copywriting…), je to veľké mínus.
Viete veľmi dobre anglicky (bez toho je skoro nemožné učiť sa a napredovať v tomto obore). Nemáte problém učiť sa z anglických zdrojov (kníh, videí, atď.).
Viete merať výsledky svojich aktivít. Nemá pre nás význam investovať do marketingových aktivít, ktorých účinok nevieme vyhodnotiť.
Nie ste marketér typu: “Dejte mi lidi a peníze a ja to udělám.” Sme malý tím a hľadáme niekoho, kto vie sám vyraziť do terénu - sám si vie veci naštudovať a zrealizovať (nie všetko samozrejme, ale z veľkej časti).
Celkovo preferujeme niekoho, kto má rád netradičné “partizánske” riešenia, oproti klasickým kanálom.

Možno sú to všetko prehnané požiadavky...
My si myslíme, že schopný online marketér, ktorý pracuje v odvetví nejakú dobu, by mal mať viaceré z hore spomenutých skills. Nehľadáme človeka len na zaplnenie pozície. Chceme niekoho, kto naozaj vie, o čom hovorí, vie svoje schopnosti preukázať a bude reálnou posilou nášho tímu.

Upozornenie: Stalo sa nám, že kvalitní kandidáti po prečítaní našich požiadaviek nenapísali, lebo sú na seba veľmi kritickí. Kľudne nám napíšte, aj keď nespĺňate viaceré z hore spomenutých kritérií. Prinajhoršom vámi odpíšeme, že nemá význam, aby sme sa stretávali.

Ponúkame

Prečo si myslíme, že sa vám u nás bude páčiť?

Máme výbornú kávu, priamo v kancelárii profesionálne stroje na jej prípravu a môžete jej piť koľko len chcete. Väčšina pracovníkov centrály má vlastnú profesionálnu skúsenosť s prípravou kávy, takže je jedno čo preferujete, u nás to nájdete a vieme vám to pripraviť.
Blaming u nás neuvidíš. Sme ľudia, každý robí chyby. Ak niekto urobí chybu, opravíme to, poučíme sa a ideme ďalej.
Radi veci meníme. Za to, že sa niečo robilo 5 rokov, ešte neznamená, že sa to robilo správne.
Sme mladý kolektív. Okrem šéfa sú takmer všetci medzi 25 až 35 rokov.
Na našich kľúčových ľuďoch nám naozaj záleží. Dávame si záležať aj na ľudských kvalitách členov tímu
Nie sme dokonalí a nikdy nebudeme, vieme o tom, ale snažíme sa byť čo najlepší ;-)

Zaujala vás táto ponuka?
Áno? Tak nám pošlite nasledujúce:

  • Na čom ste pracovali a kam ste to posunuli.
  • Prečo si myslíte, že by ste sa nám tu zišiel. V čom ste podľa seba lepší od iných kandidátov.
  • Z tých skills, ktoré hľadáme, vyberte tie, kde máte najväčšie skúsenosti a napíš nám niečo o tom, ako by ste ich u nás vedeli aplikovať.
  • Domácu úlohu: Zamyslite sa ako rozmýšľa „náš zákazník“, skúste sa vžiť do jeho kože, odhadnúť insight a vymyslieť claim. Následne vytvorte návrh banneru alebo celostranového inzerátu (text stačí, ak viete aj grafiku bude to plus). Pošlite nám ho ako PDF v prílohe vášho mailu.
  • Zaujímavo poňatý životopis. Kreativite sa medze nekladú
  • Neposielajte klasické CV (nezaujíma nás, kedy ste skončili strednú školu, TOEFL skóre, ani koľko máte najazdených kilometrov...)

Dokedy budeme čakať na vašu odpoveď?

Tento inzerát sme uverejnili 20. novembra 2020 a hľadať budeme do konca mesiaca. Ak dovtedy nikoho podľa našich predstáv nenájdeme, budeme hľadať ďalej.

Ak nás váš e-mail zaujme, pozveme vás na pohovor. Ak nie, dáme vám vedieť, že nás nezaujal.