Modrý koník

Produktový dizajnér

MestoRemote

FormaFull-time

Plat2500 — 3500 €

ÚroveňSenior ⭐️⭐️⭐️

Pridané11.06.2021

Modrý koník je najväčšia stránka pre ženy / mamy a budúce mamy na Slovensku a jedna z najväčších v Česku. Navštívi ju viac ako 1,5 milióna žien z oboch krajín mesačne. Každá druhá žena na Slovensku vo veku 20-39 rokov k nám pravidelne chodí.

Modrý koník je tiež firma, ktorá za týmito webmi stojí. Naše tržby pochádzajú najmä z reklamy. Celkovo je nás vo firme cca 19 - komunitní administrátori, programátori, obchodníci, účtovníci.

Ako fungujeme?
Roky sme chodili každé ráno do officu, avšak korona nás zo dňa na deň donútila prejsť na remote. Veľmi rýchlo sme zistili, že nám to parádne funguje a aj po skončení pandémie chceme ostať remote-first firmou. Denne sa všetci vidíme na Zoome na poobedňajšom standupe, inak komunikujeme asynchrónne cez Trello a Slack. Ak si však typ, ktorý radšej chodí do kancelárie, žiaden problém. V Prahe máme kancelárie pri Nám. bratří Synků a v Bratislave moderný domček v Podunajských Biskupiciach.

Náplň práce

Hľadáme všestranného dizajnéra zameraného na UX/UI dizajn webov a mobilných appiek. Potrebujeme niekoho, kto vie pracovať "bez vedenia za ruku", vie si veci doštudovať a problémy berie ako výzvu.

Ako u nás vyzerá práca produktového dizajnéra?
Na začiatku je produktová vízia. Spolu s majiteľmi firmy (CEO a CTO) si každé tri mesiace prejdete a prehodnotíte dlhodobú víziu. Následne sa dohodnete, čo je to, čo nás k tejto vízii najlepšie posunie a čomu sa teda bude firma najbližší kvartál venovať. Napríklad “Vylepšenie Kočíkopédie” alebo “Zavedenie platby kartou cez Stripe” a podobne.

Dohodnuté kvartálne ciele potom rozdelíš na menšie úlohy, ku ktorým nadizajnuješ obrazovky a user flows. Využívaš pri tom zabehnutý design system, avšak nie vždy sa dá celý dizajn vyskladať z hotových komponentov.

Len čo sa dizajnu chytia programátori, dostaneš od nich otázky a pripomienky: Čo sa má stať v tomto edge case? Aká tu má byť ikonka? Kam ide tento preklik? Väčšinu budeš vedieť zodpovedať a dodizajnovať sám, ale občas narazíš na tvrdší oriešok. Ten predebatíte na týždennom focus meetingu s majiteľmi.

Po nasadení novej funkcie na stránku, ju "preklikáš" - skontroluješ, či je urobená podľa zadania a či funguje ako by si chcel/a. Sú veci, ktoré dávajú zmysel ako statická obrazovka vo Figme, ale na živej stránke sa správajú kostrbato. Postrehy a potrebné zmeny doplníš programátorovi, ktorý funkciu robil, na doriešenie.

Tak bude vyzerať tvoja plánovaná práca. Počas nej ti však prídu aj nečakané úlohy. Požiadavky od používateľov, zaujímavé ponuky od klientov, potreby kolegov. Bude na tebe zhodnotiť, koľko práce (tvojej a programátorskej) jednotlivé úlohy obnášajú a aký z nich bude osoh. Niektoré úlohy urobíš za pár minút bez premýšľania, iné sú vhodný kandidát na ďalší kvartálny cieľ.

Požiadavky

Čo od teba očakávame - "must have"

  • UX a UI webov a mobilných appiek. Máš niekoľkoročné skúsenosti s navrhovaním webov a mobilných appiek s dôrazom na usability. Vieš, že dizajn nie je len o tom, ako veci vyzerajú, ale hlavne ako fungujú. Nestačí, že si kreslil/a UI podľa presného zadania, napr. wireframeov. Musíš vedieť navrhnúť riešenie na častokrát slabo zadefinované problémy - bude na tebe problém lepšie pochopiť cez ďalší research.
  • Vizuálny dizajn. Budeš zodpovedný/á za celkový look and feel Modrého koníka a preto je potrebná skúsenosť s grafickým dizajnom. Pojmy ako typografia či kontrast by ti nemali byť cudzie. Ak treba (nestáva sa často), vieš urobiť banner, peknú prezentáciu, infografiku.
  • Vieš napísať zadanie pre programátorov a skontrolovať, či bolo správne vypracované.

Čo je fajn, ale nie nevyhnutné - "nice to have"
Čím viac nástrojov má dizajnér k dispozícii, tým lepší dizajn môže robiť. Na nasledovných skúsenostiach netrváme, ale oceníme ich.

  • Webdev. Je veľké plus, ak máš aspoň základnú znalosť front-end kódenia a chápeš, ako weby fungujú po technickej stránke. Všetko nad to je super.
  • Pozitívny vzťah k štatistike a analytike. Neboj, nečakáme žiadneho data scientistu.
  • Skúsenosť s biznisom, marketingom alebo vedením produktu.
  • Copywriting. Správne zvolené slová sú kľúčová časť UI dizajnu. Čím lepšie vieš písať, tým lepšie.
  • UX research. Máš skúsenosť s usability testami, štruktúrovanými rozhovormi s používateľmi alebo A/B testovaním? Výborne, zíde sa.

Ponúkame

  • Money, money, money. Od 2500 do 3500 EUR na faktúru (alebo cca 1850 - 2600 EUR hrubá mzda). Plat bude závisieť od tvojich schopností a skúseností. Ak nás presvedčíš o tom, že si naozaj dobrý/á, vieme aj túto sumu upraviť.
  • Prvotriedny hardvér. Celá firma sme na počítačoch od Applu. Dostaneš nový Macbook Pro a kvalitný 27" monitor.
  • Remote prácu. Môžeš robiť odkiaľkoľvek, kde je aspoň štvorhodinový prekryv s pracovným dňom v Bratislave.
  • Veľký vplyv na smerovanie produktu.

Zobraziť všetky

Navrch stránky To top