Martinus

Produktový manažér/manažérka pre Digitálny tím Martinusu

MestoRemote

FormaFull-time

Platod 1500 €

Úroveň

Pridané17.03.2021

Martinus a FOXFORD je veľká partia nadšených a sem-tam uletených ľudí s opakujúcimi sa diagnózami – knihomoľ či kávoľub. Zároveň je Martinus najväčší internetový obchod a druhé najväčšie kníhkupectvo na Slovensku. Okrem internetového obchodu Martinus.sk a Martinus.cz je jeho súčasťou aj sieť krásnych kamenných kníhkupectiev a kníhkaviarní.

Veľkosť však nikdy nebola hlavným cieľom Martinusu. Jedným z jeho cieľov je byť najlepší pre svojich zákazníkov, pre ľudí, ktorí s ním spolupracujú a denno-denne prinášať tisícky malých i veľkých príbehov, ktoré robia deň krajším. Ďalším dlhodobým cieľom Martinusu je pomáhať svojmu okoliu a priespievať k tomu, aby bolo Slovensko lepším miestom na život. Robí to prostredníctvom podpory čítania u mladých ľudí (projekt Krajina čitateľov), podpory začínajúcich podnikateľov, mentorovaním start-upov či priamou finančnou podporou organizácií ako Dobrý Anjel či Liga proti rakovine.

Náplň práce

Do nášho novovytvoreného tímu Digitálny produkt hľadáme skúseného produkťáka, ktorý sa chopí šance zlepšovať digitálne produkty Martinusu.
Nenechaj sa pomýliť slovom “produkt” v názve tohto tímu. Tentokrát tým nemyslíme knižky ani iný hmotný sortiment, ktorý v našom kníhkupectve ponúkame. Tím Digitálny produkt vznikol, aby zastrešil naše internetové obchody a interné systémy, ktoré v Martinuse vyvíjame a zlepšil ich používateľský zážitok.

Čo bude tvojou úlohou?

  • aktívne počúvať, odchytávať nápady a mapovať potreby používateľov
  • proaktívne hľadať príležitosti, ako zlepšiť používateľský zážitok
  • doťahovať a vylepšovať už existujúcu funkcionalitu
  • spolutvoriť riešenia na identifikované príležitosti
  • priorizovať aktivity tímu
  • zbierať a vyhodnocovať dáta získané prostredníctvom kvalitatívnych a kvantitatívnych používateľských výskumov
  • komunikovať naprieč tímami a oddeleniami s cieľom dosiahnuť vzájomné porozumenie

Ako môže (napríklad) vyzerať tvoj deň?

  • deň začnete s kolegami krátkym stand-upom, kde si poviete ako sa vám darí v jednotlivých úlohách a vyriešite prípadné nezrovnalosti
  • ak má produkt, ktorý aktuálne riešiš (napríklad web martinus.sk) biznisové KPI´s, skontroluješ, či sa všetkým metrikám darí podľa plánu
  • následne ťa čaká s kolegami z iného tímu workshop, kde si spoločne zmapujete customer journey a pomenujete si príležitosti na zlepšenie
  • po stretnutí spracuješ vstupy a pošleš ich kolegom
  • po obede si skontroluješ či pribudli nové kvantitatívne výsledky do dotazníka, ktorý si prednedávnom spustil/a
  • na rýchlom Zoome dáš feedback dizajnérom na ich návrhy zlepšení na webe
    deň ukončíš prezentáciou, kde kolegom predstavíš prepracovanú a vylepšenú ideu

Požiadavky

Čo od teba očakávame

  • máš skúsenosť s rolou IT/Web projektového alebo produktového manažéra
  • vieš porozumieť používateľovi a vydolovať z rozhovoru s ním čo najviac užitočných zistení
  • máš predchádzajúcu skúsenosť s tvorbou webu alebo webových aplikácií
  • novinky zo sveta IT sú tvoje guilty pleasure a rád/rada sleduješ, ako menia technológie život ľudí
  • vieš dobre interpretovať získané dáta a na ich základe asertívne komunikovať svoje rozhodnutia
  • je ti blízke agilné fungovanie a koncepty ako design thinking

Ponúkame

  • skvelý tím a priateľskú atmosféru
  • veľkú slobodu a flexibilitu (ktorá je ale spojená so zodpovednosťou)
  • zamestnaneckú zľavovú kartičku (na knihy a kávičku)
  • darčekové poukážky (narodeninové, letné, vianočné)
  • štipendium na rozvoj
  • multisport kartičku
  • bonus pri uzavretí manželstva, narodení dieťaťa
    a iné...

A už len pár technických detailov na záver

  • Pozícia ťa zamestná na ¾ alebo plný úväzok a je možné ju vykonávať remote (s občasnými schôdzkami v Bratislave).
  • Nástup nemáme pevne stanovený, jednoducho čakáme na toho pravého kandidáta :).
  • Životopis nám samozrejme poskytne základné údaje, ale určite nepodceň motivačný list a napíš nám, prečo si myslíš, že spojenie ty+Martinus+Digitálny produkt je tá pravá kombinácia.
  • Reakciu by si od nás mal/a dostať maximálne do 2 týždňov.
  • Vybraným kandidátom pošleme malú úlohu na vypracovanie.
  • Tešíme sa na teba! :-)