Martinus

Dátový analytik/analytička (brigáda)

MestoRemote

FormaPart-time

Platod 6 €

TypTPP

ÚroveňJunior ⭐️

Pridané26.10.2021

Martinus a FOXFORD je veľká partia nadšených a sem-tam uletených ľudí s opakujúcimi sa diagnózami – knihomoľ či kávoľub. Zároveň je Martinus najväčší internetový obchod a druhé najväčšie kníhkupectvo na Slovensku. Okrem internetového obchodu Martinus.sk a Martinus.cz je jeho súčasťou aj sieť krásnych kamenných kníhkupectiev a kníhkaviarní.

Veľkosť však nikdy nebola hlavným cieľom Martinusu. Jedným z jeho cieľov je byť najlepší pre svojich zákazníkov, pre ľudí, ktorí s ním spolupracujú a denno-denne prinášať tisícky malých i veľkých príbehov, ktoré robia deň krajším. Ďalším dlhodobým cieľom Martinusu je pomáhať svojmu okoliu a priespievať k tomu, aby bolo Slovensko lepším miestom na život. Robí to prostredníctvom podpory čítania u mladých ľudí (projekt Krajina čitateľov), podpory začínajúcich podnikateľov, mentorovaním start-upov či priamou finančnou podporou organizácií ako Dobrý Anjel či Liga proti rakovine.

Náplň práce

V Martinuse naše rozhodnutia nenechávame náhode ani osudu. Chceme sa rozvíjať a tvoriť našu stratégiu na dátami podložených rozhodnutiach. A presne preto hľadáme do nášho dátového tímu čerstvú posilu, ktorá k nám zapadne ľudsky a pomôže nám posunúť našu prácu s dátami opäť o kúsok ďalej :).

Čo bude patriť k tvojim úlohám?

  • dátové analýzy rôznych biznisových potrieb
  • ad hoc analýzy a requesty v SQL
  • tvorenie dátových modelov a reportov
  • vytváranie dashboardov v BI systéme (QLIK Sense), ich udržiavanie a transformovanie pre potreby interného zákazníka

Požiadavky

Čo od teba očakávame po ľudskej stránke:

  • nemusíš mať roky skúseností (pokojne môžeš byť študent/študentka) avšak máš silný vnútorný drive a pri pohľade na grafy sa ti ježia chĺpky na ruke od nadšenia
  • máš silne vyvinuté analytické myslenie, často sa ti stáva, že vidíš súvislosti tam, kde iní nie
  • nečakáš na zadanie zhora, si schopný/á samostatnej práce a vieš projekty dotiahnuť do konca
  • nebojíš sa však ani pomenovať, keď nevieš ako ďalej a vypýtať si pomoc
  • svoje výstupy vieš jasne a jednoznačne odkomunikovať (vizuálne, textovo a aj verbálne)
  • nezľakneš sa výzvy a miluješ učiť sa a byť #stálelepší

Čo od teba očakávame po pracovnej stránke:

  • ovládaš základy SQL
  • skúsenosť s programovaním v Pythone či s vytváraním štatistických modelov je výhodou
  • budeme radi ak by si mal/a aj skúsenosť s nejakým z BI toolov (Qlik Sense, PowerBI, Tableau)
  • rozumieš DB štruktúre, organizácii dát a dátovým poliam
  • budeš nám vedieť venovať v priemere 20 hodín týždenne (môžeš si ich ale veľmi flexibilne plánovať)

Ponúkame

Na čo sa môžeš tešiť?

  • na partiu skvelých ľudí, ktorých spája láska ku knihám (a dátam :))
  • na možnosť uplatniť sa pri nových projektoch, prípadne si vymýšľať vlastné
  • na flexibilný pracovný čas a flexibilitu aj čo sa týka miesta pracoviska. Zaúčanie bude prebiehať v Bratislave, takisto aj občasné porady.
  • na možnosť rozvíjať a vzdelávať sa spolu s nami

Zaujala ťa naša ponuka?

  • Pošli nám životopis spolu s krátkym motivačným listom, v ktorom nám pár vetami vysvetlíš, prečo by sme mali vybrať práve teba
  • To však nie je všetko. Pripoj aj vypracovanie úlohy, ktorá znie:
    Navrhni, v ktorom meste by mal podľa teba Martinus otvoriť svoje ďalšie kamenné kníhkupectvo a prečo?
  • Životopisy vyhodnocujeme priebežne a reakciu by si od nás mal/a dostať maximálne do 2 týždňov.
    Tešíme sa na teba! :-)