INTEREZ

Redaktor / Copywriter

MestoRemote

FormaFreelance

Plat200 — 600 €

ÚroveňJunior ⭐️

Pridané06.07.2020

Vydavateľstvo INTEREZ MEDIA začalo svoju púť s webom interez.sk v roku 2014 a od roku 2016 sa konštantne udržuje medzi najčítanejšími portálmi pre generáciu tzv. Milenials.

interez pozitívne formuje a niekedy aj šokuje slovenskú mládež, ktorá vyrástla spolu s ním. interez má rád filmy, cestovanie, vedu, históriu a mnoho iného. A jeho čitatelia tiež.

Okrem interezu založilo aj ženský web femm.sk a receptový receptik.sk. V roku 2021 začalo vydavateľstvo aj s vydávaním kníh.

Náplň práce

Momentálne hľadáme nových ľudí do nášho externého tímu na 3 rôzne pozície.

1. Gadget HERO: Píš o unikátnych vychytávkach, chadgetoch a inováciách

Zaujímajú ťa technológie a inovácie? Rád objavuješ zaujímavé vychytávky? Máš rád dizajn? Nie sú ti slová gadget, kickstarter, CES či Red Dot Award cudzie?

Ak si aspoň na jednu otázku odpovedal slovom áno, potom čítaj ďalej.

  • Napíš nám pár viet o sebe a pridaj aj Gadget HERO, nech vieme, že máš záujem práve o túto pozíciu.
  • Pošli nám 5 produktov, ktoré sú podľa teba niečim výnimočné a mali by sa o nich ľudia dozvedieť.

Príklady podobných článkov:

2. Lokal HERO: Píš o zaujímavých ľuďoch, projektoch a miestach. O architektúre a udržateľnosti

Rád čítaš o zaujímavých projektoch, rád objavuješ neobjavené? Zaujíma ťa architektúra či udržateľný spôsob života? Nie je ti cudzie slovo zero-waste či permakultúra?

Ak si aspoň na jednu otázku odpovedal slovom áno, poď ďalej.

  • Napíš nám pár viet o sebe a pridaj aj Lokal HERO, nech vieme, že máš záujem práve o túto pozíciu.
  • Ak si už písal nejaké texty, máš svoj blog, pošli nám pár ukážok.
  • Pošli nám 5 námetov na články, ktoré by si rád spracoval.

3. News HERO: Reaguj na aktuálne témy, ktoré rezonujú spoločnosťou

Vieš, čo sa deje na Slovensku a vo svete? Máš prehľad o aktuálnom dianí? Myslíš si, že vieš promptne reagovať na aktuálne témy, ktoré rezonujú v spoločnosti? Všímaš si problémy, ktoré rezonujú spoločnosťou a vedel by si poukazovať na ich problematiku?

  • Napíš nám pár viet o sebe a pridaj aj News HERO, nech vieme, že máš záujem práve o túto pozíciu.

Požiadavky

Požadujeme:

  1. Kritické myslenie - tvoje články budú čítať desaťtisíce ľudí. Každý fakt v tvojich textoch musí byť stopercentný.

  2. 99 % gramatika (o to 1 % sa postaráme my).

  3. Všeobecný rozhľad v témach, ktorým sa budeš venovať.

  4. Kreativita - chceme, aby tvoje články a výber tém bol originálny. Okrem písania tak budeš musieť zapojiť aj svoju pravú hemisféru mozgu.

Je výhoda, ak:

  1. Máš s písaním už skúsenosti. Máš alebo si mal niekedy blog či publikované články na iných portáloch.

  2. Si bol alebo si študent žurnalistiky, resp. masmediálnej komunikácie.

  3. Si už niekedy otvoril WordPress, Photoshop, resp. Gimp.

  4. Vieš, ako fungujú sociálne siete Facebook a Instagram, alebo si na nich niekedy spravoval profil.

Ponúkame

1. Flexibilný pracovný čas: Dohodneme sa na témach, ktoré spracuješ a dohodneme si deadline. Svoju robotu si tak môžeš naplánovať ako chceš ty, prácu však vždy musíš odovzdať včas.

2. Drobné benefity: Lístky do kina, vstupy na festivaly (tu sa však budeme musieť pozerať na rok 2021 :)) či free predplatné niektorých streamovacích služieb.

3. Nemusíš pracovať len z domu: Môžeš chodiť do našej redakcie v Banskej Bystrici, kde ťa čaká čerstvá káva, ovocie, občerstvenie, či duely v Tetrise na old-school Play Station 1 s našimi kolegami.

4. Uvítame aj tvoj osobnostný rast: Budeš mať k dispozícii online kurzy úplne zadarmo.

Zobraziť všetky

Navrch stránky To top