Folk & Milk Studios

Social Media Manager

MestoBratislava

FormaFreelance

Platod 1500 €

TypFaktúra

ÚroveňMid ⭐️⭐️

Pridané22.11.2021

Milk tvorí stratégiu, dizajn a zmysluplný obsah pre lokálne aj medzinárodné firmy a organizácie. Sme kolektív dizajnérov/iek, umelcov/kýň, stratégov/ičiek a visual storytellerov/iek.

Náplň práce

Folk & Milk je dvojica kreatívnych štúdií, ktoré robia vkusný dizajn a zmysluplný obsah pre medzinárodné značky. Pracujeme na obsahových programoch, brandových magazínoch v online aj printe, vizuálnych identitách, veľkých medzinárodných kampaniach aj vlastných neziskových projektoch.

Do Folku práve hľadáme skúseného Social Media Managera, ktorý by nám pomohol plánovať, optimalizovať aj exekuovať distribúciu obsahu na sociálnych sieťach. Naši editori vedia nachystať skvelý obsah, no chýba im podpora ostrieľaného distribučného človeka, ktorý vie aj s neurčitým briefom od klienta správne nastaviť stratégiu a napokon si formáty aj pripraviť.

Potrebujeme preto, aby si sa orientoval/a v kreatívnej aj technickej rovine práce so socials a pomohol/a svojmu tímu s celým procesom od vymýšľania distribučnej stratégie a nastavovania KPIs, cez prípravu textov a vizuálov do postov, až po nasadzovanie, sledovanie a reportovanie výsledkov.

Tešiť sa môžeš na skúsený tím a naozaj pestrú prácu, ktorá kombinuje pravidelnú distribúciu s krátkodobými kampaňami. Časom sa môžeš posunúť k čomukoľvek, čo ťa baví alebo v čom sa chceš zlepšiť.

Čo budeš robiť:

  • Plánovať kampane na sociálnych sieťach - teda spolu s editormi vymýšľať koncepty, vyberať kanály, nastavovať ciele a KPIs tak, aby sa obsah dostal tam, kam má čo najefektívnejšie
  • Upravovať editorský obsah z článkov do distribučných formátov pre sociálne siete. Píšeš vlastné copy, pripravuješ si k nemu grafiku na základe šablón od grafika a dodržiavaš pritom nastavený tón a vizualitu značky.
  • Nasadzovať pripravený obsah na siete - najmä cez Zoomsphere, FB Ad Manager, Instagram, Twitter, LinkedIn, ale aj MailChimp a čokoľvek ďalšie, čo sám/sama navrhneš
  • Sledovať, optimalizovať a vyhodnocovať výsledky kampaní
  • Navrhovať vylepšenia v práci s publikom, rozpočtom či formátmi - budeš v tíme najskúsenejším distribučným človekom, takže budeš musieť vedieť poradiť nám aj klientovi :)
  • Community manažment v anglickom jazyku, ak to bude potrebné
  • Pracovať v tíme - budeš porovnávať výsledky, zdieľať know-how a klientsky kontext a vôbec zapájať sa do dôležitých rozhodnutí s priamym dosahom na podobu tímových projektov

Požiadavky

  • Porozumenie aj náročnejšiemu obsahu (napríklad B2B články o technológii alebo zdraví)
  • Základný copywriterský (EN) aj grafický skillset – budeš sa starať o text aj vizuál formátov
  • Cit pre brand a jeho uplatňovanie v konkrétnych formátoch (práca s jazykom, typografiou, fotkami, farbami, …)
  • Vizuálny vkus a dramaturgický cit = vedieť identifikovať a “vypichnúť” podstatnú časť informácie či už v texte alebo vizuále
  • Písanú angličtinu na vysokej úrovni
  • Aktívne ovládanie Ad Managera a plánovacích softvérov pre social media

Ponúkame

  • Práca na veľkých medzinárodných projektoch - máme príjemných klientov, ktorí uvítajú tvoje nápady a dajú ti veľa slobody v návrhoch
  • Pestrosť a rôznorodosť - budeš mať stabilný objem distribučnej práce, ktorý ozvláštni občasná výpomoc na intenzívnejších kampaniach a čokoľvek ďalšie, čo ťa zaujíma
  • Pomoc od skúsených editorov, dizajnérov a ďalších - budeš mať v tíme šikovných a kreatívnych ľudí, od ktorých sa veľa naučíš a ktorí ti vždy ochotne poradia
  • Veľa samostatnosti a slobody, ale aj zodpovednosti - nebudeme ti pozerať cez plece a vravieť, ako robiť svoju robotu. Budeš pánom/paňou svojho času a dôležité sú výsledky.
  • Obrovská knižnica, v ktorej nájdeš všetko od marketingovej literatúry 30-tych rokov po selfiečka Kim Kardashian :)
  • Interné projekty, pomoc neziskovkám a ďalšie možnosti, kde uplatniť svoje nápady a zlepšenia
  • Možnosť rásť a presúvať sa v rámci firmy - ak budeš mať chuť na zmenu či nové výzvy, radi ťa vypočujeme a tvoju rolu upravíme tak, aby dobre bolo
  • Mimo pandémie aj office s výhľadom na prezidentský palác a ničím neobmedzenú prácu z domu

Vieme, že hľadáme naozaj rôznorodý skillset a nebudeš vedieť všetko na 100%, nevadí. Tvoju rolu vieme doladiť podľa toho, v čom si šikovný/á tak, aby v tíme fungovala. Silné stránky využijeme, slabé spolu zlepšíme alebo oddelegujeme.