Folk & Milk

Social Media Manager

MestoBratislava

FormaFreelance

Platod 1500 €

Úroveň

Pridané15.01.2021

Milk tvorí stratégiu, dizajn a zmysluplný obsah pre lokálne aj medzinárodné firmy a organizácie. Sme kolektív dizajnérov/iek, umelcov/kýň, stratégov/ičiek a visual storytellerov/iek.

Náplň práce

Vo Folk & Milk tvoríme kvalitný a zmysluplný obsah pre medzinárodné značky. Hľadáme skúseného Social Media Managera, ktorý by nám pomohol posunúť distribúciu obsahu na sociálnych sieťach na vyšší level.

Potrebujeme niekoho, kto vie existujúci obsah pretvoriť do atraktívnych a funkčných distribučných formátov a následne ho na sociálne siete aj nasadiť, sledovať a reportovať výsledky aj s odporučaniami klientovi. Je to pestrá kombinácia pravidelnej distribúcie a krátkodobých kampaní, takže nudiť sa nebudeš.

Čo bude Tvoja práca

  • Úprava editorského obsahu z článkov do distribučných formátov pre sociálne siete
  • Samostatná úprava grafiky (základy) aj textu (pokročilý) v súlade s komunikačnou stratégiou
  • Nasadzovanie pripraveného obsahu na Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn, Mailchimp
  • Sledovanie, optimalizácia a priebežné vyhodnocovanie výsledkov + navrhovanie vylepšení
  • Community management v anglickom jazyku podľa potreby
  • Práca v tíme – porovnávanie výsledkov, zdieľanie know-how a klientskeho kontextu

Požiadavky

  • 3+ roky práce na pozícii Social Media Manager pre veľkých klientov
  • Porozumenie náročnejšiemu obsahu (napríklad B2B články o technológii alebo zdraví)
  • Základný copywriterský (EN) aj grafický skillset – budeš sa starať o text aj vizuál formátov
  • Cit pre brand a jeho uplatňovanie v konkrétnych formátoch (práca s jazykom, typografiou, fotkami, farbami, …)
  • Vizuálny vkus a dramaturgický cit = vedieť identifikovať a “vypichnúť” podstatnú časť informácie (textovo aj vizuálne)
  • Zodpovednosť, samostatnosť a zmysel pre detail
  • Výborná písaná angličtina
  • Aktívne ovládanie Ad Managera a plánovacích softvérov pre social media a newslettre
  • Background v e-commerce je výhodou

Ponúkame

  • Prácu na veľkých medzinárodných projektoch pre príjemných klientov
  • Dlhodobo stabilný objem distribučnej práce a občasnú výpomoc na intenzívnejších kampaniach
  • Pomoc od skúsených editorov, dizajnérov a ďalších ľudí v tíme, od ktorých sa veľa naučíš
  • EN proofreadera, ktorý vychytá detaily v textoch
  • Veľa samostatnosti a slobody, ale aj zodpovednosti
  • Priestor na uplatnenie tvojich nápadov na zlepšenia – u klienta aj vo vlastnom tíme
  • Možnosť rásť a posúvať sa v rámci firmy
  • Keď pominie pandémia, tak aj office s výhľadom na prezidentský palác
  • Neobmedzený home-office a kvartálne voľno