Človek v ohrození n.o.

HEAD OF MARKETING

FormaFull-time

Platod 1400 €

ÚroveňSenior ⭐️⭐️⭐️

Pridané18.05.2021

Človek v ohrození je mimovládna nezisková organizácia. V roku 1999 ju založila skupina novinárov. Naše aktivity sa odvtedy rozrástli.

  • Okrem humanitárnej pomoci sa venujeme aj dlhodobým projektom rozvojovej spolupráce, podpory ľudských práv a globálneho vzdelávania. Najdôležitejšia je podľa nás adresná pomoc, spolupráca s miestnymi partnermi a efektívne využívanie finančných zdrojov.
  • Pomáhame so sociálnou integráciou ľuďom, ktorých chudoba vytlačila na okraj spoločnosti.
  • Organizujeme medzinárodný festival dokumentárnych filmov Jeden svet.

Náplň práce

Do nášho tímu hľadáme novú kolegyňu či kolegu, ktorý pevne uchopí náš fundraising a posunie ho ďalej. Fundraising ti nie je cudzí, rozumieš práci s menšími aj väčšími darcami, máš skúsenosti s vedením tímu a srdce ti planie pre kampane, ktoré dávajú zmysel? Vieš strategicky uvažovať, aktívne spolupracovať s ľuďmi z iných oblastí, zaujímaš sa o novinky v online marketingu a vieš si ustrážiť dodržiavanie plánov a budgetov? Tak potom si možno náš človek.

Človek v ohrození sa za viac ako 20 rokov fungovania rozrástol do výšky aj do šírky. Humanitárna pomoc doma aj v zahraničí, rozvoj chudobných komunít, globálne vzdelávanie aj sociálna integrácia vylúčených komunít. Každý rok pomáhame viac, no na to potrebujeme aj rastúcu podporu našich darcov – či už sú to jednotlivci, firmy, alebo veľké inštitúcie.

Naše oddelenie komunikácie a fundraisingu sa za posledné roky rozrástlo spolu s našimi činnosťami a teraz hľadáme niekoho, kto preberie jeho vedenie a posunie náš fundraising zase o pár krokov vpred. Do rúk sa ti dostane zabehnuté oddelenie s šiestimi členkami a agendu ti odovzdá aktuálna vedúca oddelenia.

  • Personálne aj programovo viesť a koordinovať fundraisingový (FND) a komunikačný tím
  • Podieľať sa na rozhodovaní manažmentu organizácie
  • Plánovať marketingovú a fundraisingovú stratégiu, rozpočty a príjmy
  • Rozvíjať online marketingovú stratégiu organizácie
  • Plánovať a realizovať online aj offline marketingové kampane, vrátane našej najväčšej kampane Skutočný darček, v spolupráci s našimi programovými oddeleniami
  • Reportovať výsledky tímu manažmentu organizácie
  • Udržiavať a budovať vzťahy s kľúčovými donormi
  • Podpora pre firemný fundraising
  • Koordinovať spoluprácu s externými agentúrami
  • Vyhľadávať nové fundraisingové príležitosti
  • Aktívne spolupracovať s databázovou špecialistkou, online špecialistom a koordinátorkou telefundraisingu na zlepšovaní našich marketingových aktivít
  • Úzko spolupracovať s komunikačným oddelením

Požiadavky

Čo od teba určite očakávame?

  • Skúsenosti s tvorbou a realizáciou fundraisingových a/alebo marketingových kampaní alebo inú podobnú relevantnú skúsenosť
  • Skúsenosti s analytickými nástrojmi (Google Analytics, Business Manager)
  • Skúsenosť s vedením tímu
  • Excelentné komunikačné zručnosti, schopnosť prezentovať organizáciu pred donormi
  • Kreativitu a zmysel pre humor
  • Samostatnosť, flexibilitu a schopnosť pracovať pod tlakom
  • Záujem o témy, ktorým sa venuje Človek v ohrození

Bez čoho sa u nás nezaobídeš?

  • Strategické myslenie – ako koordinátor/ka oddelenia sa potrebuješ pozerať na veci z nadhľadu a plánovať niekoľko krokov dopredu;
  • Systematické vedenie – budeš mať tím, ktorý je u nás už nejaký ten čas, no potrebuje aj podporu a vedenie z tvojej strany – big picture oddelenia bude na tebe;
  • Myslenie a konanie „out of the box“ – obľúbená fráza z motivačných textov u nás nadobúda nový rozmer – schopnosť pozrieť sa na kampane nielen ako na marketingové počiny, ale ako skutočné systémy pomoci, ktoré majú svoj význam a reálne využitie v teréne – čo tiež znamená, že nerobíš iba jednu časť fundraisingu, ale potrebuješ rozumieť všetkým procesom a podieľať sa na viacerých z nich; u nás sa kampaň nekončí dátumom konca reklamy na Facebooku;
  • Flexibilné hľadanie riešení – nie vždy budeš mať na kampaň k dispozícii agentúru či grafika a budeš sa musieť vynájsť či si niektoré časti urobiť sám/sama;
  • Iniciatíva – oddelenie fundraisingu a komunikácie má zabehnuté procesy a fungovanie, každý pozná svoje úlohy a oddelenie je stabilné, čiže netreba vymýšľať koleso, no zato to koleso chceme vylepšovať – novými nápadmi a iniciatívami ako robiť veci lepšie;
  • Záujem – záujem o to, čo robíme by sa mal premietnuť do chuti ukázať skvelú prácu našich kolegov a kolegýň všetkým potenciálnym aj aktuálnym darcom, vďaka ktorým môžeme robiť viac.

Ak ovládaš aj toto, tvoje šance výrazne stúpajú:

  • Skúsenosti s online marketingom
  • Skúsenosti s firemným a inštitucionálnym fundraisingom
  • Skúsenosti s darcovskými databázami a CRMkami
  • Skúsenosti s prácou vo WordPresse alebo iných online editoroch
  • Skúsenosti s tvorbou kreatív a copy pre kampane
  • Ovládanie niektorého z nástrojov emailovej marketingovej komunikácie (Smartemailing, Mailchimp a i.)

Ponúkame

  • Vedenie skvelého tímu, v ktorom sa nikdy nebudeš nudiť a nebudeš na nič sám/sama
  • Tvoja práca bude mať zmysel – aj vďaka tebe budeme schopní pomáhať konkrétnym ľuďom doma aj vo svete
  • 5 dní dovolenky navyše
  • Možnosť homeofficeov aj mimo pandémie
  • Flexibilný pracovný čas
  • Prácu v skvelom kolektíve, ktorý je základným stavebným kameňom celej organizácie
  • Možnosť veľa sa učiť a rozvíjať, a to aj od skúsených fundraiserov a marketingových špecialistov z ČR
  • Priestor na sebarealizáciu, vymýšľanie a posúvanie vlastných nápadov a zlepšení

Ak sa k nám chceš pridať, pošli do 25. mája 2021 na [email protected] s predmetom emailu: „Vedenie FND a KOM tímu“:

  • motivačný list (max. 1 A4) ALEBO
  • nahraj krátke video (max. 3 minúty), v ktorom nám povieš prečo by sme mali vybrať práve Teba
  • životopis v slovenskom jazyku

V prípade otázok, alebo záujmu o viac informácií napíš email na: [email protected]

Človek v ohrození pri prijímaní do zamestnania uplatňuje zásadu rovnosti príležitosti a vylučuje akúkoľvek formu diskriminácie.