FORBES

Knižný skaut a redaktor pre knižnú divíziu Forbes Slovensko

MestoBratislava

FormaFreelance

Platod 15 €

ÚroveňSenior ⭐️⭐️⭐️

Pridané21.05.2021

Forbes magazín v tlačenej, ale aj online verzii predstavuje biznis ako dôležitú súčasť života, prináša inšpiratívne príbehy slovenských aj zahraničných podnikateľov a ďalších úspešných ľudí z biznisu i iných oblastí života. Podporuje podnikateľov, ale aj fyzické osoby a prináša príbehy tých, ktorí by mali byť videní. Naším cieľom je ukazovať cestu a motiváciu, ako veci meniť k lepšiemu a prinášať čitateľom „Návod na úspech“.

Pracuj s nami aj ty pre svetový lovebrand, viac ako 100-ročnú ikonickú značku a zároveň celosvetovo najčítanejší biznis magazín. Garantujeme zaujímavé stretnutia a networking s inšpiratívnymi ľuďmi, ktorých myšlienky a príbehy ťa posunú ďalej. Vo Forbes vieme, že byť hrdý na svoju prácu a tešiť sa z nej, sa dá.

Náplň práce

barecz & conrad books, knižná divízia Forbes Slovensko, otvára pozíciu knižného skauta a projektového manažéra - redaktora v jednej osobe, pre realizáciu kníh na slovenskom trhu.
Za necelé 2 roky existencie knižnej divízie sa nám podarilo vydať niekoľko bestsellerov z oblastí duševného zdravia, biznisu, životného prostredia.

Zameriavame sa na knihy v oblasti literatúry faktu, ktoré sú tematicky blízke cieľovej skupine čitateľov Forbes. Lokalizujeme nové a úspešné zahraničné tituly, ale zároveň pracujeme aj s lokálnymi autormi. Zoznam vydaných kníh nájdete na: https://www.forbes.sk/knihy-forbes/

Čo bude tvojou úlohou?
👉 vyberať knihy spomedzi zahraničných titulov a zahraničných agentúr na projektovej báze a podieľať sa na tvorbe edičného plánu vydavateľstva.

Keďže sme otvorení a dynamickí, ako vydavateľstvo, budeš mať u nás príležitosť rozvinúť knižnú divíziu a presvedčiť nás o jej smerovaní v zmysle zaradenia nových tém, rozšírenia zamerania, napríklad, o literatúru faktu, či širšiu prácu s lokálnymi autormi.

Navyše, v rámci knižnej divízie barecz & conrad books ponúkame aj presah knižného skautingu na naše dcérske vydavateľstvá v Česku a Maďarsku.

Poď k nám a pomôž nám posilniť piliere knižnej divízie s podporou silnej mediálnej značky Forbes!

Požiadavky

Si náš človek, ak:

✅ máš prehľad o knižnom trhu (nielen slovenskom, ale aj zahraničnom)
✅ si milovníkom kníh
✅ máš čas a chuť čítať rukopisy kníh a hľadať ten správny knižný titul v katalógoch či na veľtrhoch
✅ vieš / vedel by si písať knižné recenzie
✅ hovoríš plynule po anglicky (slovom i písmom), ďalší jazyk výhodou
✅ máš zmysel pre plánovanie a procesy
✅ si asertívny
✅ vieš strategicky uvažovať
✅ kvalita je pre teba dôležitá
✅ si naozaj zodpovedný a spoľahlivý

Výhodou:

  • ak máš kontakty na prekladateľov, jazykových korektorov, ktorí by mohli rozšíriť tím externistov pracujúcich na našich knihách.
  • znalosť polygrafickej terminológie
  • ak máš rád značku Forbes, dokonca, ak si čitateľom Forbesu :)

Ponúkame

  • práca v priateľskom prostredí s neformálnou firemnou kultúrou
  • priestor na sebarealizáciu a uplatnenie vlastných nápadov
  • flexibilná pracovná doba, možnosť práce z domu
  • podpora tímu a spolupráca s tímom knižnej divízie (vydavateľ, marketér, manažér produkcie, grafik,...)
  • mediálna podpora silnej a dôveryhodnej mediálnej značky Forbes
  • možnosť rozšíriť pracovné pôsobenie v dcérskych vydavateľstvách v Česku a Maďarsku
  • full-time pozícia na základe úspešnosti a spokojnosti s prácou z oboch strán