pretlak

Pracovné ponukyFreelanceriFirmyCenníkMagazín

Kristián Šípoš

Vytváranie štatistík, reportov a automatov - Google Apps Script, Google Spreadsheet (tabuľky), MS Excel

Skill: Mid

Hodinovka: 1530

DeveloperiData AnalystJavaScript

Rád by som sa začal profesionalnejšie venovať svojmu koníčku a tým sú tabuľky a vytváranie rôznych štatistík, automatických reportov pomocou Google Apps Script (jemne som zabŕdal aj do Makier v MS Excel).

Vzdelanie

Na vysokú školu som nešiel kvôli sklamaniu zo strednej školy. V detstve ma bavilo vytvárať hry pomocou Game Maker a podobných programov, a keď som s týmito znalosťami základov programovania prišiel na strednú štkolu s odborom: mechanik počítačových sietí, tak som si myslel, že mi pomôže rozvinúť sa v tejto sfére.
Avšak nepomohla, ani zdaľeka :). Je to zlé, keď viete viacej programovať než váš učiteľ programovania na strednej škole.
Takže: ukončená stredná škola s maturitou

Portfólio

Report pre novysamsung.sk

  • Vytvorený pomocou Google tabuliek a Apps Script
  • Natiahne si dáta z URL adresy, spracuje a overí ich, či nie je za potreby niečo upraviť (napr. nejaký chybu) a odošle vopred určeným prijímateľom e-mail, ktorý ma v tele tabuľku (html) s rýchlym prehľadom a v prílohe je pripojený PDF súbor s požadovaným reportom.

Manažér úloh

  • Pomocou Google tabuliek, úloh a Apps Script som vytvoril centralizovanú tabuľku, kde môže riadiaci pracovník zadať úlohy jednotlivým kolegom a tie dané úlohy z tabuľky sa danému kolegovi importujú do Google Úloh (to sú tie, ktoré si viete zobraziť na pravej strane Gmailu ak si ho pozeráte cez PC)
  • Po splnení úlohy, jej odkliknutí v Google Úlohách daného riešiteľa, sa táto informácia prenesie späť do centrálnej tabuľky, kde si to vedia jednotliví riadiaci pracovníci filtrovať

mnoho maličkostí ako napríklad:

  • Vytiahnutie informácií cez existujúci webový konektor na databázu a ich následná tlač na nálepky
  • Plány predajov a výpočet provízií pre predajcov

Navrch stránky To top