pretlak

Pracovné ponukyFreelanceriFirmyCenníkMagazínNOVÉ

Go back Späť
Developeri

Maroš Mjartan

PHP Developer - Laravel

Skill: Senior

Hodinovka: 1550

#Laravel#Full-Stack#PHP#JavaScript#Vue.js#Backend#DB#Frontend#Wordpress#UI/UX#User Interface#App dizajn#Web dizajn#User Experience #SEO#Sociálne médiá#Stratégia#English (min. B2)#Project Management

Z dôvodu vyťaženia mojích kapacít, s polutovaním oznamujem, že najskôr do 15.4 2021 nebudem môcť prijímať žiadne ďaľšie zákazky. Ale ak Váš projekt neponáhľa a ste pevne rozhodnutý, pre spoluprácu so mnou, tak sa mi aj napriek tomu ozvite.


Zdravím!
Volám sa Maroš a pracujem hlavne ako backend php developer. Mám za sebou už niekoľko rokov aktívnej praxe a pracoval som na desiatkách projektoch pre firmy a podnikateľov z celého sveta.


Pracujem prevažne s Laravelom. Je to môj najlepší pomocník a som s ním schopný spraviť možné aj nemožné. Ďalej by som tu mohol vypísať ďaľších 200 skratiek a hovoriť ako moc ich ovládam, ale na čo? Za svoju hodnotu považujem moje analytické myslenie, a schopnosť rýchlo pochopiť a riešiť komplexné problémy.
Lepší mariňák s prakom, ako nemehlo s celým arzenálom...


Ale, tak aby sa nepovedalo, tak ovládam aj tieto technológie:

  • Node.js - 2 ročná prax
  • SQL - ruka v ruke s backendom
  • CSS, SASS, jQuery, Vue.js (začínal som ako frondenďák, ale moc ma to nebere)

Dokážem sám riešiť menšie až stredne veľké webové aplikácie. No nechoďte za mnou s tým, že chcete vytvoriť druhý facebook. Nemám problém pracovať aj v týme a GIT používať viem.


Ďalej by stálo za zmienku, že som živnostník. Nehľadám full-time. Pôsobím ako freelancer, prípadne sa môžeme dohodnúť na remote.


A áno, som mladý klučina, ale svoje prvé appky, som písal už na základnej škole.

Vzdelanie

Študoval som na SOŠ v Starej Turej, obor IST (Informačné a sieťove technológie). Momentálne študujem na Masarykovej Univerzite v Brne, obor "Programování a vývoj aplikaci"


No za svoju alma mater považujem predovšetkým viac ako tisíc prebdených nocí nad knížkami a video-kurzami. 🤓

Portfólio

Skúsim tu zhrnúť pár zaujímavých projektov na ktorých som pracoval.


Hlasovací systém pre mestské zastupiteľstvá
Viete čo máme v parlamente také "ovládačky", pomocou ktorých hlasujú poslanci? Tak presne také ovládačky nemá drvivá väčšina menších mestských zastupiteľstiev. Oni normálne hlasujú zdvíhaním ruky a výsledky si zapisujú na papier 🙈. Celkom tragédia na to, že žijeme v digitálnej dobe, no nie?
Tak som sa rozhodol, že niečo také naprogramujem, aby som im ulahčil prácu. Táto požiadavka prišla z mestského zastupiteľstva v Starej Turej. Pôvodne chceli tento systém a zariadenia kúpiť od nejakej firmy za tisícky eur. Našťastie sa najprv obrátili na lokálnu strednú školu, že či by jej žiaci, pod vedením majstrov, nevedeli podobné zariadenia vyrobiť. Tam som sa príležitosti chopil ja. Povedal som im, že nebudem spajkovať nejaké krabičky, ale že vytvorím softvérovú alternatívu. Nápad sa im zapáčil a tak som sa pustil do práce.
Vytvoril som webovú aplikáciu za pomocí Node a jQuery. No s tým, že sa jednalo o webovú aplikáciu sa našli ďaľšie možnosti zúžitkovania. Napríklad by sa mohli výsledky hlasovania transparentne zobrazovať na metskej webovej stránke všetkým občanom. Tiež by sa táto aplikácia nemusela byť výhradne pre zastupitelstvo v Starej Turej, ale rovnako by si ju mohli nainštalovať aj ostatné zastupitelstvá, ktoré by niečo takéto potrebovali.
záverom: Tento projekt je síce jednoduchý a prostý, ale v tom krásny. Koľko zbytočnej práce, ako zdívhanie rúk, zapisovanie na papier, potom zmätkovanie ak sa to náhodou zle vypočíta atď. sa dá vyriešiť jedným prostým programom.


Platforma pre firmu Omega Consulting s.r.o
Majiteľ firmy Omega Consulting s. r. o. prišiel za mnou s tým, že ako firma
potrebujú online systém pre správu virtuálneho sídla, ktoré sa rozhodli
pridať medzi svoje služby. Web sme začali realizovať a rozhodli sme sa,
že pridáme aj ostatné veci z ich podnikateľskej činnosti. Tým pádom sa
mi podarilo digitalizovať ich služby a zvýšiť ich dosah.
Momentálne im táto webová aplikácia slúži ako:

  • Prezentácia firmy a služieb
  • Systém pre prijímanie a vybavovanie objednávok
  • Evidencia pošty pre virtuálne sídlo
  • Databáza klientov a objednávok
  • Spôsob komunikácie s klientmi

záverom: Tento projekt je oveľa komplexnejší ako ten predošlý, ale opäť pekne ukazuje moju filozofiu - pomáhať luďom napredovať a šetriť čas. Preto to robím, som rád keď má moja práca zmysel a reálne niekomu pomôže.


LOGOM - aplikácia pre darovanie vecí počas krízi covid-19
Jeden z mojích nedávnych projektov. Aplikácia bola realizovaná pre zahraničného klienta a je určená hlavne pre Brazilský trh. Jedná sa v podstate o inzerčnú aplikáciu v týchto ťažkých časoch. Ľudia, ktorý majú niečo navyše tam uverejnia svoj inzerát a niekto kto nemá, sa s darcom môže prostredníctvom aplikácie skontaktovať. Aplikácia momentálne má niekoľko tisíc stiahnutí a vďaka nej sa podarilo podarovať tisíce vecí luďom v núdzi.


záverom: Som rád, že som stál za vývojom tejto aplikácie a tým pádom umožnil pomôcť toľkým luďom. Aj na tomto projekte sa pekne ukazuje, že moje zručnosti nemusia byť len nástrojom biznisu, ale taktiež dokážu (prehnane povedané) zachrániť životy.

Ocenenia, certifikáty

Mám veľa certifikátov za dokončené video-kurzi, ale to sem vypisovať nebudem 😀


Čo sa týka ocenení, tak som vyhral niekoľko stredoškolských súťaží v oblasti programovania.
Medzi tie najvýraznejšie patria:
SOČ v obore informatika ( 1. miesto, celoštátne kolo )
Mladý tvorca -najinovatívnejšia aplikácia ( 2. miesto, celoštátne kolo )

Web

LinkedIn

Navrch stránky To top